PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Triathlon Gdańsk. Zapisz swoje dziecko, masz czas do 22 czerwca. Start 14 lipca

Triathlon Gdańsk. Zapisz swoje dziecko, masz czas do 22 czerwca. Start 14 lipca
W dniu 15 lipca (niedziela) odbędzie się siódma edycja Triathlon Gdańsk na dystansie olimpijskim. Dzień wcześniej - 14 lipca (sobota) - rywalizować będą dzieci i młodzież. - Start w imprezie towarzyszącej zmaganiom dorosłych może być dla dzieci i młodzieży wspaniałą sportową przygodą - mówią organizatorzy.
Dzieci i młodzież rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych
Dzieci i młodzież rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych
fot. GOS

Triathlon to trzy konkurencje: pływanie, kolarstwo, bieg. Zawodnicy kolejno płyną, jadą na rowerze i biegną. Od 2000 roku dyscyplina ta znajduje się w programie igrzysk olimpijskich. Dystans olimpijski wynosi odpowiednio 1,5 km - 40 km - 10 km. Tyle będą musieli przepłynąć, przejechać i przebiec uczestnicy Triathlon Gdańsk w dniu 15 lipca. 

W rywalizacji dzieci i młodzieży - dzień wcześniej, 14 lipca - dystanse będą oczywiście odpowiednio krótsze.

-  Zachęcamy do zainspirowania swoich dzieci do wspólnego udziału w zawodach - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest współorganizatorem zawodów obok Miasta Gdańska.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.triathlongdansk.eu. Rejestracji można dokonać najpóźniej do 22 czerwca. Za poprawne zgłoszenie uważane będzie wypełnienie formularza oraz dokonanie opłaty wpisowej w wysokości 30 zł. Obowiązuje limit uczestników – 150 osób.

Zawody odbędą się w następujących kategoriach:

  • Fun Race 50 m – 200 m - 100 m (3-6 lat) – start wyłącznie z rodzicem/opiekunem
  • Dzieci Młodsze 100 m – 800 m – 200 m (7-9 lat)
  • Dzieci Starsze 200 m – 1600 m – 1000 m (10-13 lat)
  • Młodzicy i Juniorzy Młodsi 300 m – 3200 m – 2000 m (14-17 lat) 

Trasa pływacka dla dzieci

Trasa rowerowa dla dzieci

Trasa biegowa dla dzieci

Start będzie zlokalizowany na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie, z metą na samym molo. Start pierwszego wyścigu zaplanowany został na godzinę 11.00.

- W ramach pakietu startowego, każdy uczestnik Triathlon Gdańsk dla dzieci otrzyma: pakiet numerów startowych, czepek oraz pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy zajmujący miejsca na podium, z wyłączeniem Fun Race, otrzymają dodatkowo puchary - dodaje Pawelec.


Więcej Informacji na triathlongdansk.eu.