PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Triathlon Gdańsk. Trwają zapisy do ósmej edycji - im szybciej, tym taniej

Triathlon Gdańsk. Trwają zapisy do ósmej edycji - im szybciej, tym taniej
Dystans olimpijski, czyli 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu - to wyzwanie, które czeka na śmiałków ósmej edycji Triathlon Gdańsk. Zawody odbędą się 14 lipca 2019 roku, zapisy już trwają, wystartować może tylko 950 osób. Uczestnicy tradycyjnie będą finiszować na molo w Brzeźnie.
W 2017 roku zgłosiło się około 800 osób
W 2017 roku zgłosiło się około 800 osób
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


W poprzedniej edycji ze względu na zły stan wody w Zatoce Gdańskiej zrezygnowano z pływania i rywalizowano w formule duathlonu.

- Podjęliśmy taką decyzję ze względów bezpieczeństwa - wyjaśniał wówczas Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, organizatora imprezy.

Uczestnicy najpierw mieli do przebiegnięcia 5 km, potem jechali rowerem 40 km, na końcu znowu bieg - tym razem 10 km. Do zawodów zgłosiło się ponad 800 osób.  

Triathlon Gdańsk 2018. Bartosz Banach znów zwycięża


Mamy nadzieję, że w 2019 roku nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek i ósma edycja Triathlon Gdańsk odbędzie się na dystansie olimpijskim: uczestnicy będą mieli do pokonania odpowiednio 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu. 

Rejestracja do zawodów, które zaplanowano na 14 lipca 2019 roku, jest możliwa przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie triathlongdansk.eu. Opłaty startowe kształtują się na poziomie:

  • 200 zł dla pierwszych 600 osób
  • 250 zł dla kolejnych 300 osób
  • 300 zł dla ostatnich 50 osób

Decydować będzie kolejność wpłynięcia opłaty na konto organizatora.


- Lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy. Piękny akwen, bardzo mała odległość strefy zmian od trasy pływackiej i biegowej oraz urozmaicona trasa rowerowa przebiegająca m.in. tunelem pod Martwą Wisłą oraz biegowa, stanowią o wyjątkowości gdańskiej imprezy - mówi Grzegorz Pawelec z GOS. - Wydarzenie każdego roku ściąga czołowych zawodników. Ostatnie dwie wygrane z rzędu padły łupem Bartosza Banacha, który został ambasadorem przyszłorocznej edycji.


trasa-pływacka


trasa-rowerowatrasa-biegowaW pakiecie startowym dla uczestników znajdzie się m.in. pamiątkowy medal odlewany wręczany na mecie, wysokiej klasy koszulka techniczna dedykowana tej edycji imprezy, numery startowe, czepek, upominki od sponsorów i partnerów Imprezy.

Imprezą towarzyszącą Triathlon Gdańsk będzie Triathlon dla Dzieci. Zapisy dla młodych zawodników zostaną uruchomione w terminie późniejszym.

Zobacz relację wideo Triathlon Gdańsk 2018:

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl