• Triathlon Gdańsk 2019. Zwyciężyli Tomasz Szala i Aleksandra Sypniewska. WIDEO I ZDJĘCIA

Triathlon Gdańsk 2019. Zwyciężył Tomasz Szala i Aleksandra Sypniewska. WIDEO I ZDJĘCIA

1500 metrów pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu - takie wyzwanie podjęli zawodnicy startujący w 8. edycji Triathlon Gdańsk. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Szala. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Aleksandra Sypniewska-Lewandowska.
14.07.2019
Bartosz Banach - trzeci rok z rzędu jako pierwszy na mecie Triathlon Gdańsk
Tomasz Szala - zwycięzca Triathlon Gdańsk 2019

Pierwszego dnia ze sportowymi wyzwaniami zmierzyli się najmłodsi. Drugi dzień zawodów, czyli niedziela 14 lipca, przyciągnęła imponującą liczbę uczestników i kibiców.

- Po raz 8. przy molo w Brzeźnie spotykają się triathloniści z całego Pomorza i Polski, są też goście z zagranicy - mówił Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. - To święto triathlonistów na Pomorzu. Dzisiaj na starcie stanęło ponad 700 zawodników i zawodniczek. Wczoraj odbyły się zawody dla dzieci. Łącznie około tysiąca osób wzięło udział w tych naszych gdańskich zawodach.

Pływanie - pierwsza konkurencja triathlonu

Triathloniści swoje sportowe zmagania zaczęli od pływania. Jeszcze przed startem, ale już po rozgrzewce, niektórzy narzekali, że woda jest zimna, a fale wysokie. To właśnie pływania wielu zawodników obawiało się najbardziej.

- Są duże fale, jest dużo glonów i woda nie jest zbyt przyjemna - powiedziała triathlonistka Agata. - Troszkę się boję, ale jak już zacznie się pływać, to strach mija.

ZOBACZ FILM Z ZAWODÓW TRIATHLON GDAŃSK 2019

Prócz wysokich fal na morzu, warunki atmosferyczne raczej sprzyjały triathlonistom. Dzień był słoneczny, zawiewał lekki wiatr. Po przepłynięciu 1500 metrów zawodnicy wybiegli z wody na ląd. W pośpiechu ściągali z ciał pianki, by jak najszybciej wsiąść na rower i zmierzyć się z 40-kilometrową trasą. W trakcie jazdy rowerem zawodnicy przejechali przez tunel pod Martwą Wisłą oraz w okolicach Stadionu Energa. Na koniec triathloniści musieli przebiec 10 kilometrów. Ta część była najbardziej wyczekiwana przez wielu. Przemierzając nadmorskie tereny Parku Reagana zawodnicy powrócili na brzeźnieńskie molo, gdzie czekały na nich meta, kibice, medale i brawa.

Na rowerach zawodnicy przejechali 40 km

Jedna z zawodniczek Triathlon Gdańsk 2019

Triathlon Gdańsk 2019 wygrał Tomasz Szala. Drugi był dotychczasowy dwukrotny zwycięzca Bartosz Banach. Trzeci do mety dobiegł Jakub Ruciński.

Najlepsza wśród pań okazała się Aleksandra Sypniewska-Lewandowska, drugie miejsce zajęła Joanna Skutkiewicz, a trzecie Marta Kalinowska-Biegała.

Wyniki 8. edycji zawodów Triathlon Gdańsk w konkurencji mężczyzn znajdziemy tutaj; w konkurencji kobiet tutaj.

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę