PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trening rozciągający online

Trening rozciągający online
W niedzielę, 17 stycznia, Cezary Dobrzelecki zaprasza na ćwiczenia rozciągające. - Będzie to stretching w moim stylu, czyli dynamicznie i żwawo - zapowiada prowadzący, który na co dzień jest trenerem piłki nożnej i trenerem personalnym.
Cezary Dobrzelecki pokazuje jedno z ćwiczeń na rozciąganie
Cezary Dobrzelecki pokazuje jedno z ćwiczeń na rozciąganie
fot. Domowa siłownia

 

Stretching to zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne "ćwiczenia" łączącym w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji (za wikipedia.pl). 

W niedzielę, 17 stycznia, popracujemy właśnie nad rozciąganiem. Prowadzącym będzie Cezary Dobrzelecki, trener piłki nożnej, trener personalny, autor warsztatów świadomościowych w temacie zdrowego stylu życia, który w pandemii prowadzi różne zajęcia online na swoim profilu na FB (część z nich można oglądać na www.gdansk.pl).  

- Zapraszam na szybki, 30-minutowy trening rozciągający. Będzie on zorientowany na rozruszanie całego ciała oraz poprawę elastyczności mięśni. Będzie to stretching w moim stylu, czyli dynamicznie i żwawo - zapowiada prowadzący. 

Czas trwania: 30 minut. Przydadzą się mata lub ręcznik oraz woda. 

ZAPRASZAMY do oglądania w niedzielę, 17 stycznia, na Train Me Now - C.Dobrzelecki oraz na www.gdansk.pl. Początek na żywo o godz. 9.00. 

 

Więcej o prowadzącym oraz jego zajęciach na stronie trainmenow.pl.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl