• Trefl pokonał lidera za trzy punkty. Dobry mecz gdańszczan, kolejne spotkanie w Sopocie

Trefl Gdańsk wygrał we wtorek, 5 stycznia, przed własną publicznością z liderem tabeli PlusLigi ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1. MVP spotkania wybrany został rozgrywający Michał Kozłowski. W piątek, 8 marca, o godz. 17:30 kolejne spotkanie ligowe, tym razem w sopockiej Hali 100-lecia.
05.03.2019
Trefl jako jeden z trzech zespołów pokonał w tym sezonie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

- Jeżeli drużyna z Kędzierzyna-Koźla ma wygrać, to wygra, ale chcemy im to maksymalnie utrudnić. A może to będzie to drogą do tego, by sprawić w Ergo Arenie jakąś niespodziankę. Wynik jest sprawą otwartą, przede wszystkim musimy dać więcej od siebie - zapowiadał Wojciech Grzyb, kapitan Trefla Gdańsk, przed wtorkowym spotkaniem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Jego koledzy we wtorkowy wieczór rozegrali jeden z najlepszych meczów w sezonie, choć początek wcale tego nie zapowiadał. Gdańszczanie przegrywali już 7:12, ale szybko - m.in. dzięki atakom Macieja Muzaja - zniwelowali straty i doprowadzili do remisu 14:14. Goście odskakiwali co nawyjżej na jeden punkt, po raz ostatni na 21:22. Seta zakończył niezawodny Muzaj.

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego grali dobrze, momentami bardzo dobrze, wykorzystywali też bezlitośnie błędy rywala. A siatkarze lidera PlusLigi nie mieli najlepszego dnia. Przykład: ich efektywność w ataku spadła z 45 procent w pierwszym secie do 33 procent w drugim. Trefl wygrał do 20.

W trzeciej partii oba zespoły grały punkt za punkt, końcówka należała do kędzierzynian.

W czwartym secie dominowali siatkarze Trefla. Prowadzili 5:3, 9:6, 16:11, 20:15. Wygrali do 21 i cały mecz za trzy punkty.

MVP spotkania wybrany został rozgrywający Michał Kozłowski, który zastąpił chorującego na grypę Marcina Janusza (na grypę chory jest także Maciej Olenderek). Czterech gdańszczan zdobyło więcej niż 10 punktów: Maciej Muzaj - 28, Nikola Mijailović (na zdjęciu) - 19, Ruben Schott - 15 i Patryk Niemiec - 11. W ataku podopieczni trenera Anastasiego uzyskali średnio aż 61% skuteczności.

Dwa i pół tysiąca osób na trybunach Ergo Areny mogło być zadowolonych. Przed Treflem w marcu jeszcze sześć meczów: cztery w PlusLidze, dwa w Lidze Mistrzów, cztery z nich zagrają u siebie (trzy w Ergo Arenie, jeden w sopockiej hali 100-lecia).

• piątek, 8 marca, godz. 17:30 - w sopockiej Hali 100-lecia z Aluron Virtu Wartą Zawiercie w PlusLidze
  • poniedziałek, 11 marca, godz. 20:30 - w Ergo Arenie z PGE Skrą Bełchatów w PlusLidze