PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkarze Trefla kończą sezon zasadniczy. Walczą o utrzymanie trzeciego miejsca

Siatkarze Trefla kończą sezon zasadniczy. Walczą o utrzymanie trzeciego miejsca
Zwycięstwo za trzy punkty, czyli 3:0 lub 3:1 zapewni Treflowi trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Gdańszczanie w niedzielę, 7 marca, podejmują siódmy w tabeli Aluron CMC Warta Zawiercie. Początek spotkania w Ergo Arenie o godz. 17.30, transmisja w Polsat Sport. Siatkarze dołączają do kampanii „Biała Wstążka”, czyli ogólnoświatowego ruchu mężczyzn na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.
Czy siatkarze Trefla utrzymają trzecie miejsce w PlusLidze na zakończenie sezonu zasadniczego?
Czy siatkarze Trefla utrzymają trzecie miejsce w PlusLidze na zakończenie sezonu zasadniczego?
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Czołowa ósemka tabeli PlusLigi (stan na sobota, 6 marca, godz. 13.00)

  Drużyna Punkty Mecze
rozegrane wygrane przegrane
1 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 67 25 22 3
2 Jastrzębski Węgiel 56 26 20 6
3 Trefl Gdańsk 47 25 16 9
4 Asseco Resovia Rzeszów 46 25 17 8
5 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 45 25 16 9
6 PGE Skra Bełchatów 45 25 14 11
7 Aluron CMC Warta Zawiercie 43 25 15 10
8 Ślepsk Malow Suwałki 33 25 11 14


Trefl nie ma szans na awans, musi za to bronić trzeciej pozycji. 

Najgroźniejsi rywale grają: 

  • czwarte w tabeli Asseco Resovia w poniedziałek, 8 marca o godz. 20.30 na wyjeździe z dziesiątym Indykpolem AZS Olsztyn
  • piąta VERVA Warszawa Orlen w niedzielę, 7 marca, o 14.45 na wyjeździe z liderem Grupą Azoty ZAKSA
  • szósta PGE Skra Bełchatów we wtorek, 9 marca, o 17.30 u siebie z ostatnim MKS Będzin.  

Gdańszczanie w niedzielę, 7 marca, podejmują Aluron CMC Warta Zawiercie, który zajmuje siódmą pozycję w tabeli PlusLigi. Oba zespoły mają już zapewnione miejsce w play-off. 

- Zawiercie przyjeżdża do nas po dwóch zwycięstwach na wyjeździe: wygrali za trzy punkty w Jastrzębiu oraz po tie-breaku w Nysie. Dla nas będzie to świetne przetarcie przed play-offami i Pucharem Polski, oczywiście walczymy w tym meczu także o jak najwyższą lokatę do rozstawienia po rundzie zasadniczej - mówi trener Trefla Michał Winairski. - Naszym celem jest zagrać dobrą siatkówkę, taką jak prezentowaliśmy w większości spotkań przez cały sezon. To będzie też naszym kluczem na play-offy.

W gdańskiej ekipie do normalnych treningów wrócili już Mariusz Wlazły i Bartłomiej Mordyl, którzy borykali się z urazami (Mordyl z uwagi na problemy z barkiem pauzował kilka kolejek).

- We wtorek dołączyli do nas już w normalnym treningu Mariusz Wlazły i Bartek Mordyl, którzy trenują już na sto procent. Nie mamy jeszcze Fabiana Majcherskiego i Seweryna Lipińskiego, którzy cały czas są w rehabilitacji - dodaje szkoleniowiec Trefla.

Zwycięstwo z Aluron CMC Warta 3:0 lub 3:1 da gdańszczanom trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. W przypadku innego wyniku, czekać będzie trzeba na rezultaty innych, w/w meczów. 

Trefl w kampanii "Biała Wstążka"

„Biała Wstążka” to ogólnoświatowy ruch mężczyzn na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Główne obchody kampanii co roku odbywają się na przełomie listopada i grudnia, jednak zespół Trefla Gdańsk chce podkreślić swój sprzeciw wobec przemocy także tuż przed 8 marca.

Niedzielne spotkanie z Aluronem CMC Wartą nazwano więc Meczem Białej Wstążki. Zawodnicy oraz członkowie sztabów szkoleniowych obu drużyn będą mieli na swoich koszulkach przyszyty symbol kampanii, przez cały weekend (6-7 marca) dane kontaktowe klubu w social mediach zostaną zmienione na kontakt do gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który w trakcie pandemii w ramach kampanii „Dom bez przemocy” uruchomił całodobowy numer alarmowy. Białe wstążki pojawią się też w materiałach graficznych dotyczących meczu, a na bandach LED podczas spotkania wyświetlane będą informacje gdańskiego MOPR-u.

Całodobowy kontakt do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, który został uruchomiony w ramach kampanii „Dom bez przemocy” w 2020roku, to tel. 797 909 112 i e-mail wsparcie@mopr.gda.pl.

 

Spotkanie Trefla z Aluronem CMC Wartą rozpocznie się w niedzielę, 7 marca, o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl