PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkarze Trefla tym razem zagrają w Sopocie. W sobotę podejmą Cuprum Lubin

Siatkarze Trefla tym razem zagrają w Sopocie. W sobotę podejmą Cuprum Lubin
Po dwóch porażkach czas na zwycięstwo. Trefl Gdańsk w sobotę, 23 lutego, o godz. 20:30 w sopockiej Hali 100-lecia podejmie Cuprum Lubin. Gdańszczanie przystąpią do tego meczu po przegranych z Jastrzębskim Węglem oraz Asseco Resovią Rzeszów.
Co w sobotę wymyśli trener Andrea Anastasi?
Co w sobotę wymyśli trener Andrea Anastasi?
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Siatkarze Trefla w PlusLidze zajmują dopiero 10. miejsce, ale mają najmniej rozegranych meczów - 17 (stan na piątek, 22 lutego, godz. 17.30). Świetnie spisują się za to w Lidze Mistrzów, w której wywalczyli awans do najlepszej ósemki z pierwszego miejsca w grupie. 

Gdańszczanie po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów rozegrali dwa mecze ligowe. W niedzielę, 17 lutego, w Ergo Arenie z Jastrzębskim Węglem a trzy dni późnej na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. W obu ulegli 1:3, choć w czwartych setach przegrywali dopiero na przewagi (z Jastrzębskim Węglem do 26, z Asseco Resovią do 27). Zdobycie punktów było więc blisko. 

- W tych dwóch spotkaniach zdecydowanie mogliśmy urwać punkty rywalom, albo i wygrać, więc czujemy niedosyt - mówi Szymon Jakubiszak, który w tych dwóch ostatnich meczach, wobec kontuzji pleców Nikoli Mijailovicia, dostał swoją szansę na boisku i świetnie ją wykorzystał. W niedzielę punktował 15 razy, w środę zapisał na swoim koncie 12 „oczek”. W starciu w Rzeszowie najmłodszy z zawodników Trefla przyjmował z 54-procentową skutecznością, a w ataku zanotował 53 procent skuteczności. - Cieszę się, że dostałem szansę. Wchodząc na boisko chcę zaprezentować swój najlepszy poziom, pokazać swoje umiejętności. Cieszę się każdą minutą na parkiecie.


W sobotę, 23 lutego, o godz. 20.30 w hali 100-lecia w Sopocie gdańszczanie podejmą Cuprum Lubin. Rywale zajmują 12. miejsce w PlusLidze, ale w tym miesiącu pokonali za trzy punkty GKS Katowice, a wcześniej wygrali m.in. z Indykpolem AZS Olsztyn.

W ekipie z Lubina zabraknie japońskiego przyjmującego Masahiro Yanagida, który po zerwaniu więzadła strzałkowo-skokowego przedniego z pęknięciem kostki przyśrodkowej wrócił do Japonii na czas rehabilitacji.

W szeregach Trefla w dwóch ostatnich meczach pauzował przyjmujący Nikola Mijailović, który zmagał się z drobną kontuzją pleców. 

- Nikola trenuje indywidualnie z mniejszymi obciążeniami. Na razie nie możemy określić, czy będzie mógł zagrać w sobotnim meczu - mówi trener Andrea Anastasi.


Bilety na mecz można kupować:

  • za pośrednictwem strony www.gdanskielwy.pl 
  • w kasie w Hali 100-lecia, która w dniu meczu będzie czynna od 16:30 do 20:30
  • punktach partnerskich – Sklepie Koszykarza w GCH Manhatan, Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenie Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART
  • salonikach prasowych sieci Kolporteroprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl