PL | EN | DE

Zwycięstwo za trzy punkty. Trefl trzeci na zakończenie sezonu zasadniczego

Zrobili to, co zamierzali, choć w czwartej partii było dość nerwowo. Siatkarze Trefla Gdańsk w niedzielę, 7 marca, w Ergo Arenie po ponad dwugodzinnym boju pokonali Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1. Dzięki temu zapewnili sobie trzecie miejsce przed play-off. MVP spotkania wybrany został Marcin Janusz.
Siatkarze Trefla cieszyli się ze zwycięstwa i obronienia trzeciej pozycji przed play-off

Trefl, by utrzymać trzecie miejsce - i nie bacząc na inne wyniki - musiał wygrać w ostatnim meczu tej części sezonu PlusLigi 3:0 lub 3:1. W pierwszych dwóch setach wszystko przebiegało planowo. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego prowadzili w obu partiach od początku a gdy rywale zmniejszali straty (7:7 w pierwszym secie), to natychmiast odskakiwali. Gospodarze dobrze atakowali, perfekcyjnie rozgrywał Marcin Janusz. Najskuteczniejszy był kapitan Mariusz Wlazły.

Gdańszczanie wygrali 25:21 i 25:15. W tym momencie byli pewni zdobycia przynajmniej jednego punktu w meczu z Aluron CMC Warta Zawiercie. Przy porażce VERVY Warszawa ORLEN Paliwa z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3, byli już pewni minimum czwartego miejsca w tabeli.

Potem nie wszystko wyglądało tak, jak chciałby trener Winiarski, choć początek trzeciej odsłony na to nie wskazywał. Było 2:0 i 4:2. Goście wyrównali na 7:7, potem przejęli inicjatywę - 7:10, 8:12. Gdańszczanie gonili, wyrównali na 16:16 i 21:21. Po ataku Bartłomieja Lipińskiego gospodarze odzyskali prowadzenie. 23:22. Niestety kolejne trzy akcje należały do zawiercian: Lipiński autowa zagrywka, skuteczny atak Grzegorza Boćka i zablokowany Wlazły. 23:25.

Czwarty set zaczął się od 0:1. Potem siatkarze Trefla prowadzili jednym lub dwoma punktami, w najgorszym razie remisowali. Jednak przy stanie 15:15 stracili trzy punkty z rzędu. Widmo tie-breaka zaczęło być bardzo realne, ale ataki Pablo Crera i Wlazłego oraz blok Lipińskiego wprowadziły trochę spokoju (18:18). Goście znowu odskakiwali (18:20, 20:22), gospodarze doganiali. W końcu po bloku Karola Urbanowicza było 23:22. Gdańszczanie wygrali ostatecznie na przewagi i mogli się cieszyć z utrzymania trzeciego miejsca przed play-off.

MVP spotkania wybrany został Marcin Janusz.

Siatkarzy Trefla czeka teraz półfinał Pucharu Polski w Krakowie. W sobotę, 13 marca, o godz. 17:30 zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 26:24)

Trefl: Wlazły 25, Lipiński 24, Crer 13, Urbanowicz 11, Reichert 7, Janusz 3, Olenderek (libero) oraz Pietruczuk

Aluron CMC Warta: Flavio 12, Muagututia 10, Niemiec 8, Orczyk 5, Malinowski 5, Cavanna 1, Żurek (libero) oraz Halaba 9, Bociek 8, Kania, Gjorgiev