PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Czternasty do Trefla. Siatkarz z Niemiec ostatnim elementem gdańskiej drużyny

Czternasty do Trefla. Siatkarz z Niemiec ostatnim elementem gdańskiej drużyny
Moritz Reichert ma 25 lat, mierzy 195 cm, gra na pozycji przyjmującego, jest reprezentantem Niemiec, mistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Niemiec. W sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. - To młody, utalentowany i obiecujący zawodnik - mówi trener Michał Winiarski o ostatnim elemencie swojej siatkarskiej układanki.
Moritz Reichert do Gdańska przenosi się z Berlina
Moritz Reichert do Gdańska przenosi się z Berlina
fot. Trefl Gdańsk

 

Trefl Gdańsk ma już skompletowany skład. Największą gwiazdą będzie oczywiście Mariusz Wlazły, jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy w historii, mistrz świata (2014) i wicemistrz globu (2006). Ale nie zabraknie innych wartościowych graczy, wśród których są rozgrywający Marcin Janusz i Łukasz Kozub, przyjmujący Mateusz Mika (mistrz świata 2014) i Bartłomiej Lipiński, czyli libero Maciej Olenderek i Fabian Majcherski.

Mariusz Wlazły od 1 lipca w Treflu. Transfer na miarę Roberta Lewandowskiego

Trener Winiarski stawia na ofensywę. Bartłomiej Lipiński nowym przyjmującym Trefla

Kewin Sasak i Bartłomiej Mordyl zostają w Treflu, nowym środkowym maturzysta Seweryn Lipiński

Mateusz Mika wraca do Trefla. Najpierw zdrowie, potem gra

Trefl nie zmienia libero. Maciej Olenderek i Fabian Majcherski zostają

Paweł Halaba i Szymon Jakubiszak odchodzą z Trefla, Pablo Crer zostaje

Ruben Schott i Bartosz Filipiak nie będą już siatkarzami Trefla

Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do gdańskiej drużyny jest 25-letni Moritz Reichert. Niemiec siatkarską karierę rozpoczynał we Frankfurcie, skąd w 2014 roku przeniósł się do VfB Friedrichshafen. Z drużyną sięgnął wówczas po mistrzostwo i Puchar Niemiec. W następnych dwóch sezonach powrócił bliżej rodzinnego Lebach do zespołu United Volleys Frankfurt, w którym z meczu na mecz stawał się coraz ważniejszą postacią. W barwach klubu z Frankfurtu dwukrotnie sięgnął po brąz mistrzostw kraju, a także dotarł do półfinału Pucharu CEV w 2017 roku.

W sezonie 2017/2018 reprezentował barwy francuskiego klubu Tours VB, z którym sięgnął po złoty medal Ligue A. Po roku we Francji przyjmujący powrócił do Niemiec, tym razem do ekipy mistrza kraju - Berlin Recycling Volleys. Z drużyną ze stolicy zdobył złoty medal, Puchar oraz Superpuchar kraju.

Sezon 2019/2020 - podobnie jak w polskiej PlusLidze - w Niemczech także został przerwany w połowie marca ze względu na pandemię koronawirusa, jednak Berlin Recycling do momentu przedwczesnego zakończenia rozgrywek był niepokonany w 20 starciach, zdobywając 55 punktów na 60 możliwych.

Reichert z Berlin Recycling Volleys rywalizował zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów. W sezonie 2018/2019 w fazie grupowej grał przeciwko Treflowi i PGE Skrze Bełchatów. Z obu starciach Trefla z Berlin Recycling Volleys górą byli gdańszczanie. W drugim z tych meczów niemiecki przyjmujący zdobył 13 punktów, będąc drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie.

W Gdańsku: Pewne zwycięstwo Trefla w Lidze Mistrzów. MVP spotkania - Miłosz Hebda

W Berlinie: Trefl wygrywa i jest bliski awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów


- Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będę mógł występować w tak silnej lidze, jaką jest polska PlusLiga, reprezentując przy tym świetny klub, jakim jest Trefl Gdańsk. Zarówno o klubie, jak i o mieście słyszałem same pozytywy, więc nie mogę się już doczekać przeprowadzki. Ogromnie się także cieszę na współpracę z trenerem Michałem Winiarskim i jestem przekonany, że przed nami interesujący sezon. Mam także nadzieję, że będziemy mogli grać z kibicami na trybunach, ponieważ tworzą oni wspaniałą atmosferę - mówi nowy przyjmujący Trefla.

Reichert od lat gra także w reprezentacji narodowej. Ma za sobą ponad 40 występów w kadrze, a rok temu w rozgrywkach Ligi Narodów wystąpił w 13 z 15 spotkań drużyny prowadzonej przez trenera Andreę Gianiego, siedmiokrotnie zaczynając je w wyjściowej szóstce i zdobywając w nich łącznie blisko 90 punktów. 

- Moritz Reichert to ostatni gracz, który dołącza do naszej drużyny. To młody, utalentowany i obiecujący zawodnik. Wierzę, że kolejny krok w swojej karierze może zrobić właśnie w zespole „gdańskich lwów”. W tym roku rywalizacja na pozycji przyjmujących zapowiada się w naszej drużynie niezwykle ciekawie - mówi Michał Winiarski, szkoleniowiec Trefla. Przypomnijmy, że na tej pozycji w Gdańsku grać będą również Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński oraz Mateusz Janikowski, dla którego będzie to drugi sezon wypożyczenia do Gdańska z ekipy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Reichert związał się z Treflem rocznym kontraktem.

Zespół trenera Winiarskiego okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 rozpocznie w poniedziałek, 13 lipca, jednak Niemiec dołączy do nowych kolegów po zgrupowaniu kadry narodowej. Reprezentacja Niemiec w dniach 22-23 lipca spotka się z biało-czerwonymi w meczach sparingowych w Zielonej Górze.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl