PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przygotowania do sezonu Trefla. Treningi, seria sparingów, sprzedaż karnetów

Przygotowania do sezonu Trefla. Treningi, seria sparingów, sprzedaż karnetów
Siatkarze Trefla od kilku tygodni przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. Za nimi pierwsze sparingi, kolejne rozgrywać będą co tydzień. Pierwszy mecz o ligowe punkty podopieczni trenera Andrei Anastasiego rozegrają 14 października na wyjeździe ze Stocznią Szczecin, w Gdańsku wystąpią trzy dni później. W sprzedaży są karnety na sezon 2018/2019.
Pierwsze mecze sparingowe gdańszczanie rozgrywają z Indykpolem AZS Olsztyn, zespołem, z którym w poprzednim sezonie bili się o brązowy medal mistrzostw Polski
Pierwsze mecze sparingowe gdańszczanie rozgrywają z Indykpolem AZS Olsztyn, zespołem, z którym w poprzednim sezonie bili się o brązowy medal mistrzostw Polski
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Pierwszy przedsezonowy trening siatkarze Trefla Gdańsk odbyli 2 sierpnia. Pierwszy sparing rozegrali dokładnie cztery tygodnie później - 30 sierpnia w Iławie z Indykpolem AZS Olsztyn. Drugi - dzień później także z olsztynianami. Oba przegrali. 

W pierwszym, przegranym 1:3 (25:17, 21:25, 24:26, 22:25), najskuteczniejsi byli nowopozyskani gracze: Maciej Muzaj - 20 punktów (41 proc. skuteczności w ataku), Nikola Mijailović - 11 (50 proc. skuteczności w przyjęciu) i Bartłomiej Mordyl - 10 (60 proc. skuteczności w ataku). 

W drugim, przegranym 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 23:25), najwięcej puntków zdobyli Muzaj i Mijailović po 16 oraz Patryk Niemiec - 15.


Plan sparingów:

  • 6-7 września w Przywidzu, rywalami będą siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn
  • 14-15 września w Gostycynie, najpierw mecz z PGE Skrą Bełchatów a potem spotkanie o I lub III miejsce z kimś z pary Chemik Bydgoszcz - Netzhoppers KW (Niemcy)
  • 21-22 września w Suwałkach, udział w IX Memoriale Józefa Gajewskiego a rywalami będą miejscowy Ślepsk, Chemik i Indykpol AZS
  • 28-29 września w Solcu Kujawskim spotkają się z ekipami Chemika, ONICO Warszawa i Berlin Recycling Volleys (Niemcy)
  • 5-7 października w Radomiu i Kozienicach, turniej z udziałem Cerrad Czarni Radom, Indykpol AZS i MKS Będzin

Gdańszczanie pierwszy mecz PlusLigi rozegrają 14 października na wyjeździe ze Stocznią Szczecin. Przed własną publicznością o ligowe punkty zmierzą się 17 października z GKS Katowice.

Przypominamy, że na stronie www.gdanskielwy.pl trwa sprzedaż całosezonowych karnetów. Ich ceny rozpoczynają się od 130 zł (ulgowy) i 180 zł (normalny). Dodatkowe 20 proc. zniżki czeka na posiadaczy karnetów z sezonu 2017/2018.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl