PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Trefl podejmuje Indykpol AZS, szansa na dziewiąte zwycięstwo z rzędu

Trefl podejmuje Indykpol AZS, szansa na dziewiąte zwycięstwo z rzędu
W środę, 7 marca, w Ergo Arenie można spodziewać się bardzo wyrównanego pojedynku. Po jednej stronie siatki staną zawodnicy Trefla Gdańsk, po drugiej Indykpolu AZS Olsztyn. Obie drużyny dzielą w tabeli dwa miejsca, w ostatnich trzech z pięciu meczów do rozstrzygnięcia był tie-break. Początek o godz. 20.30.

Siatkarze Trefla zablokowali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Czy zatrzymają Indykpol AZS Olsztyn?
Siatkarze Trefla zablokowali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Czy zatrzymają Indykpol AZS Olsztyn?
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W PlusLidze nie ma tak wyrównanej pary, jak Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Oczywiście jeśli chodzi o gdańszczan i ich ligowych rywali. Oba zespoły w historii występów w najwyższej klasie rozgrywek, zagrały do tej pory przeciwko sobie 19 razy. Bilans jest bardzo wyrównany: 10 zwycięstw gdańszczan, 9 olsztynian. Trzy z pięciu ostatnich meczów były bardzo zacięte i kończyły się dopiero po tie-breakach.

Także w tabeli obie drużyny są blisko siebie: Trefl jest czwarty z 46 punktami, Indykpol AZS szósty z 39 „oczkami”. Olsztynianie w ostatniej kolejce rozegrali świetny mecz przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, wygrywając u siebie 3:1. Najwięcej punktów wśród gospodarzy zdobył Jan Hadrava (23), ale najlepszym zawodnimiem spotkania uznano Adriana Buchowskiego.

- Statuetkę MVP po tym spotkaniu powinno dostać przynajmniej sześciu zawodników - przyjmujący Indykpolu AZS chwalił kolegów z drużyny na antenie Radia UWM FM. - Zagraliśmy na super poziomie w każdym elemencie gry.

I rzeczywiście statystyki to potwierdzają. Olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (51 procent przy 46 Asseco Resovii), większą skutecznością w ataku (57 proc. do 50 proc.), większą liczbą bloków (15:4) oraz asów serwisowych (5:2).

- Zagrali naprawdę bardzo dobrze, wygrali pewnie i zasłużenie - potwierdza Wojciech Grzyb, środkowy Trefla, który urodził się w Olsztynie i grał tam przez dziewięć sezonów. - Jeśli mógłbym w ciemno wziąć pięciosetową walkę rozstrzygniętą na naszą korzyść, to nie zastanawiałbym się długo.

Olsztynianie mają za sobą świetny mecz, a gdańszczanie serię ośmiu zwycięstw! Od 22 stycznia w pokonanym polu zostawili: Aluron Virtu Wartę Zawiercie, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrę Bełchatów, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin, Asseco Resovię oraz Espadon Szczecin. Aż pięciokrotnie wygrali bez straty seta.

- Nie zastanawiamy się nad tym, które to zwycięstwo z rzędu. To chyba jest najlepsza droga: nie skupiać się nad tym, nie nadbudowywać żadnych teorii, tylko po prostu robić swoje na treningach a podczas meczów starać się dać z siebie wszystko - zaznacza Grzyb.

W środę, 7 marca, „gdańskim lwom” w Ergo Arenie z pewnością pomoże doping publiczności, która już nie raz niosła siatkarzy do zwycięstw. Bilety od 10 i 15 zł dostępne na stronie trefl.ticketsoft.pl, a także w kasach hali oraz punktach partnerskich: Sklepie Koszykarza w GCH Manhatan, Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenie Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, a także salonikach prasowych sieci Kolporter.


Podczas meczu z Asseco Resovią na trybunach Erko Areny było kilka tysięcy kibiców
Podczas meczu z Asseco Resovią na trybunach Erko Areny było kilka tysięcy kibiców
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na mecz Trefla z Indykpolem AZS Olsztyn w środę, 7 marca. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie.

PYTANIE:

Ile razy do tej pory w PlusLidze zagrały przeciwko sobie zespoły Trefla i Indykpolu AZS?

Odpowiedzi z podaniem imienia i nazwiska należy przesyłać do środy, 7 marca 2018 roku, do godz. 12.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o odebraniu biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: TREFL GDAŃSK.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn w dniu 7 marca 2018 roku" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub sportowy Trefl Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Trefl Gdańsk.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn w dniu 7 marca 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze