PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dziesiąte miejsce siatkarzy Trefla na zakończenie rundy zasadniczej

Dziesiąte miejsce siatkarzy Trefla na zakończenie rundy zasadniczej
W sobotę, 23 marca, siatkarze Trefla zakończyli rundę zasadniczą. W Hali 100-lecia w Sopocie przegrali z MKS Będzin 2:3, choć prowadzili 2:0. Gdańszczanie pozostali na 10. miejscu w tabeli PlusLigi, o 9. miejsce na koniec sezonu rywalizować będą z Indykpolem AZS Olsztyn.
Siatkarze Trefla w sobotę, 23 marca, w sopockiej Hali 100-lecia zakończyli rundę zasadniczą PlusLigi
Siatkarze Trefla w sobotę, 23 marca, w sopockiej Hali 100-lecia zakończyli rundę zasadniczą PlusLigi
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

- W jednym z wywiadów na początku sezonu powiedziałem, że mamy młody zespół, a naszym celem jest nie tylko wynik, ale przede wszystkim rozwój zawodników, więc skupiam się bardziej na podnoszeniu ich umiejętności, przyszłościowym progresie, a nie miejscu w tabeli - przypomina trener Anastasi. - Dodałem wówczas, że możemy skończyć sezon na miejscach osiem-dwanaście i to zaakceptuję. Zostało to inaczej zrozumiane i powstały artykuły, że oceniam nasze szanse w tym sezonie na dziesiąte miejsce w ligowej stawce. Uważam, że gdybyśmy cały sezon grali na swoim poziomie, to moglibyśmy być zdecydowanie wyżej niż wskazuje na to ranking, ale rzeczywistość jest, jaka jest. W sobotę chcemy dobrą grą i wygraną zakończyć rundę zasadniczą.

Ostatni mecz rundy zasadniczej siatkarze Trefla grali w sobotę, 23 marca, w sopockiej Hali 100-lecia. Pierwsze dwa sety wygrali pewnie do 18 i 21. Po raz pierwszy mecz w wyjściowym składzie rozpoczął środkowy Bartłomiej Mordyl, który w całym spotkaniu zdobył 8 punktów, notując 64 procent skuteczności w ataku.

Problemy zaczęły się w trzeciej partii, gdy w ekipie MKS Będzin na parkiecie pojawił Rafał Faryna. 24-letni atakujący zdecydowanie poprawił grę gości, zdobył 24 oczka, notując przy tym 71 proc. skuteczności w ataku. Za swój występ został nagrodzony statuetką MVP spotkania.

Trefl rundę zasadniczą PlusLigi zakończył na 10. pozycji, o 9. miejsce powalczy z Indykpolem AZS Olsztyn. Rywalizacja do dwóch zwycięstw rozpocznie się w Olsztynie (między 30 marca a 1 kwietnia), następnie przeniesie się do Gdańska (między 5 a 8 kwietnia), a ewentualne trzecie starcie odbędzie się ponownie w stolicy Warmii i Mazur (13-14 kwietnia). 

Co ciekawe rok temu - w sezonie 2017/2018 - Trefl i Indykpol AZS walczyły o brązowy medal. Wówczas dwukrotnie wygrali gdańszczanie - w Olsztynie było 3:2, w Gdańsku 3:1.  


Trefl Gdańsk – MKS Będzin 2:3 (25:18, 25:21, 23:25, 32:34, 11:15)

Trefl: Grzyb 5, Janusz 7, Jakubiszak 15, Muzaj 22, Schott 14, Mordyl 8, Olenderek (libero) oraz Mijailović 8, Sasak, Majcherski (libero)

MKS: Ratajczak 7, Grzechnik 13, Peszko 13, Langlois 4, Buchowski 17, Tichacek 3, Potera (libero) oraz Kowalski, Faryna 24

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl