Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trefl ma nowego siatkarza. To wicemistrz Europy i były mistrz Niemiec

Ma 24 lata, mierzy 192 cm wzrostu, gra na pozycji przyjmującego. Trefl Gdańsk podpisał roczny kontrakt z Rubenem Schottem. - Słyszałem same dobre słowa zarówno o Treflu, jak i PlusLidze - mówił po podpisaniu umowy niemiecki siatkarz.

Trefl ma nowego siatkarza. To wicemistrz Europy i były mistrz Niemiec
A
A
data publikacji: 08 lipca 2018 r.
Ruben Schott
Ruben Schott
fot. Trefl Gdańsk

- To bardzo młody gracz, ale już z dużym doświadczeniem, a także idealnie wpisujący się w kierunek, który obraliśmy przy transferach na sezon 2018/2019, by zbudować skład z zawodników perspektywicznych, którzy mogą się tutaj mocno rozwinąć - zaznacza trener Trefla Andrea Anastasi. - Po Maćku Muzaju i Marcinie Januszu to trzeci gracz z rocznika ’94, którego pozyskujemy przed kolejnymi rozgrywkami, ale właśnie z takimi młodymi, utalentowanymi, zmotywowanymi i głodnymi podnoszenia swoich umiejętności siatkarzami chcemy pracować.

Ruben Schott urodził się w Berlinie, tam też zaczynał swoją siatkarską przygodę. W sezonie 2013/2014 będąc zawodnikiem Berlin Recycling Volleys zdobył mistrzostwo Niemiec. W kolejnych rozgrywkach reprezentował CV Mitteldeutschland, a w sezonie 2015/2016 ponownie powrócił na dwa lata do Berlina. Z zespołem sięgnął znów po mistrzostwo Niemiec, a także Puchar Niemiec oraz Puchar CEV. W ubiegłym sezonie reprezentował włoskie Revivre Milano.

24-letni dziś Schott ma za sobą występy w reprezentacji Niemiec. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy wywalczył z drużyną srebrny medal, a po sezonie ligowym 2017/2018 był powołany do rozgrywek Ligi Narodów. 

- Bardzo się cieszę z możliwości gry w Treflu Gdańsk. Klub ma świetną opinię, a także występuje w jednej z najsilniejszych lig Europy. Słyszałem same dobre słowa zarówno o Treflu, jak i PlusLidze, a także nie mogę się też już doczekać gry przed polską publicznością, która jest najlepsza na świecie! - mówi Schott. - Cieszę się też z możliwości pracy z trenerem Anastasim. To bardzo doświadczony szkoleniowiec, który na swoim koncie ma już wiele medali i trofeów. Chciałbym zrobić przy nim kolejny krok w przód w mojej karierze, a także przyczynić się do kolejnego sukcesu, zarówno na jego koncie, jak i klubu oraz oczywiście moim. Mam też nadzieję, że uda mi się przy trenerze poprawić mój włoski - dodaje z uśmiechem zawodnik.

Trefl z Schottem podpisał roczną umowę.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl