PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl ma nowego przyjmującego. Bartosz Pietruczuk uzupełni kadrę do końca sezonu

Trefl ma nowego przyjmującego. Bartosz Pietruczuk uzupełni kadrę do końca sezonu
Mateusz Mika ze względu na kontuzję nie zagra do końca sezonu, Mateusz Janikowski ma drobne problemy z plecami. W tej sytuacji trener Trefla Michał Winiarski zdecydował się na dodatkowe wsparcie na pozycji przyjmującego. Dziurę w składzie postara się załatać 28-letni Bartosz Pietruczuk, który w przeszłości był już zawodnikiem gdańskiego klubu.
Bartosz Pietruczuk zawodnikiem Trefla będzie do końca sezonu 2020/2021
Bartosz Pietruczuk zawodnikiem Trefla będzie do końca sezonu 2020/2021
fot. Trefl

 

Trefl Gdańsk zajmuje trzecie miejsce w PlusLidze. Czeka ich seria trzech meczów wyjazdowych:

  • w niedzielę, 17 stycznia, o godz. 14.45 z Asseco Resovią Rzeszów
  • w środę, 20 stycznia, o godz. 20:30 z GKS Katowice
  • w sobotę, 23 stycznia, o godz. 17:30 ze Stalą Nysa 

W pierwszym meczu 2021 roku gdańszczanie w świetnym stylu za trzy punkty wygrali w Bełchatowie z PGE Skrą. Trener Michał Winiarski miał do dyspozycji tylko dwóch przyjmujących: Bartłomieja Lipińskiego i Moritza Reicherta. Mateusz Mika jeszcze w pierwszej połowie grudnia zerwał więzadło w kolanie i jest wykluczony z gry do końca sezonu, z kolei Mateusz Janikowski - jak się okazuje - zmaga się z urazem pleców.  

- Kontuzja Mateusza Miki sprawiła, że zaczęliśmy obserwować rynek, a w ostatnich tygodniach nasze działania były zintensyfikowane również ze względu na problemy z plecami Mateusza Janikowskiego. Mateusz na szczęście wraca już do treningów, jednak gdy pojawiła się taka możliwość, by ściągnąć do Gdańska zawodnika, który ma doświadczenie w PlusLidze, a także dobrze prezentował się w tym sezonie w rozgrywkach pierwszoligowych, skorzystaliśmy z tego rozwiązania – mówi trener Trefla Michał Winiarski. – Bartek jest już po pierwszym treningu z drużyną i jestem przekonany, że dzięki jego dołączeniu między innymi utrzymamy lub jeszcze podniesiemy jakość treningów, a jak już wielokrotnie mówiłem, to się później przekłada na naszą dyspozycję meczową.  


Bartosz Pietruczuk w lutym skończy 28 lat, ma 197 cm wzrostu. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UMKS Jurand Malbork, do Trefla Gdańsk trafił w 2011 roku, grając w Młodej Lidze. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2012/2013, swój pierwszy pełny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczął w 2016 roku, występował na przyjęciu obok Mateusza Miki, Miłosza Hebdy i Szymona Jakubiszaka. Zagrał w 29 meczach, w których zdobył łącznie 144 punkty. W 2017 roku wyjechał za granicę: reprezentował przez sezon barwy niemiecko-austriackiego Hypo Tirol Alpenvolleys Haching (brązowy medal Bundesligi) oraz przez dwa sezony czeską Duklę Liberec (srebrny medal krajowych rozgrywek). W 2020 roku został zawodnikiem pierwszoligowej EWINNER Gwardii Wrocław, w której barwach rozegrał 14 spotkań w TAURON 1, zdobywając łącznie 108 punktów (najwięcej w pięciosetowym starciu z BKS Visłą Bydgoszcz - 17).

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl