PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Trefl kontra Jastrzębski Węgiel, Damian Schulz w roli głównej [ROZMOWA]

Trefl kontra Jastrzębski Węgiel, Damian Schulz w roli głównej [ROZMOWA]
W środę, 7 lutego, siatkarze Trefla podejmują Jastrzębski Węgiel. Będzie to pierwszy mecz gdańszczan przed własną publicznością po zdobyciu po raz drugi w historii klubu Pucharu Polski. - Na pewno nie będzie to szybki mecz - prorokuje Damian Schulz, najlepszy zawodnik Trefla Gdańsk. Czyżby czekało nas pięć setów? Dla naszych Czytelników mamy bilety na to ekscytujące spotkanie.

Damian Schulz atakuje. W PlusLidze jest czwarty w rankingu najlepiej punktujących (318 pkt) i atakujących (271 pkt)
Damian Schulz atakuje. W PlusLidze jest czwarty w rankingu najlepiej punktujących (318 pkt) i atakujących (271 pkt)
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Damian Schulz urodził się w Lęborku, skończy w tym roku 28 lat (26 lutego). Gra na pozycji atakującego, od 2014 roku w Treflu Gdańsk. To jego najlepszy sezon w karierze. W tegorocznych rozgrywkach już sześciokrotnie był wybierany MVP meczu, zajmuje czwarte miejsce (318 pkt) w klasyfikacji najlepiej punktujących w PlusLidze oraz czwarte wśród najlepiej atakujących (271 pkt). Z drużyną już zdobył Puchar Polski. 

Wielki sukces siatkarzy Trefla: gdańszczanie zdobyli Puchar Polski


Damian Schulz razem z kolegami w bloku...
Damian Schulz razem z kolegami w bloku...
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W środę, 7 lutego, o godz. 20.30 siatkarze Trefla w Ergo Arenie w kolejnym meczu ligowym podejmą Jastrzębski Węgiel. Gdańszczanie zajmują piąte miejsce w tabeli, ich najbliżsi rywale - szóste. Obie drużyny mają po 35 punktów.

Z Damianem Schulzem rozmawiamy m.in. o jego aktualnej formie, najbliższym rywalu, Pucharze Polski zdobytym dla i kibiców oraz powołaniu do reprezentacji Polski.  

Waldemar Gabis: MVP turnieju finałowego Pucharu Polski, zdobycie z Treflem tego trofeum, sześć razy MVP meczu w PlusLidze. To Pańskie osiągnięcia. Tegoroczny sezon jest chyba najlepszy w Pańskiej dotychczasowej karierze? 

Damian Schulz: - Nie ma co ukrywać, mimo trochę nierównego początku sezonu, moja forma się ustabilizowała. Dzięki temu wraz z Treflem Gdańsk walczymy o najwyższe cele i na tym się skupiamy. Od początku sezonu naszym założeniem jest awans do fazy play-off, a w czołówce tabeli jest bardzo "ciasno".

Tytuły MVP meczu mają znaczenie? Ma Pan ich najwięcej ze wszystkich zawodników grających w tegorocznej PlusLidze. 

- Każde wyróżnienie mnie cieszy, chociaż uważam, że po wygranym meczu każdy z zawodników powinien otrzymać nagrodę za świetną grę. Dla mnie, podobnie jak dla całego zespołu, najważniejsze jest po prostu zwycięstwo. Szczerze przyznam, z moich statuetek najbardziej cieszy się żona, która je kolekcjonuje, dba o ich "ekspozycję" w domu.

Po turnieju finałowym Pucharu Polski powiedział Pan, że przyjechaliście do Wrocławia wesoło nastawieni i to być może pomogło w końcowym zwycięstwie. Co to w zasadzie znaczy być wesoło nastawionym? 

- Nie mogliśmy się załamywać, gdy przeciwnik miał przewagę punktową albo nawet setową. Dobrym przykładem jest stracony pierwszy set w meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Nie załamaliśmy rąk, tylko dalej konsekwentnie graliśmy „swoją” siatkówkę. Jak wynik pokazał, wszystko się udało.

A jak się taki stan "wesołości" osiąga?

- Na początku roku przegraliśmy z PGE Skrą i ONICO Warszawa, ale powiedzieliśmy sobie, że to już za nami, a we Wrocławiu, bez zbędnej presji, chcemy robić swoje. 

Czyli presja przeszkadza?

- Czasami tak, ale trzeba sobie z tym radzić. 

W środę zagracie w Ergo Arenie z Jastrzębskim Węglem. Jest się czego obawiać?

- Na pewno nie będzie to szybki mecz, ponieważ Jastrzębski Węgiel jest bardzo dobrym zespołem. Nasze drużyny są blisko siebie w tabeli, więc to spotkanie jest dla nas bardzo ważne. Drużyna De Giorgiego ma wielu bardzo dobrych zawodników.

Jesienią, czyli w październiku 2017 roku wygraliście z Jastrzębskim Węglem na wyjeździe 3:2. Wtedy MVP meczu został Artur Szalpuk a w ekipie gospodarzy najlepszy był Pański vis a vis Maciej Muzaj. 

- Nie zwracam szczególnej uwagi na pojedynki na pozycjach. Gdy gram, na boisku interesuje mnie rywalizacja między zespołami. Mam szczerą nadzieję, że wygramy ten mecz przed własną publicznością.

W środę, 7 lutego, w Ergo Arenie pokażecie kibicom Puchar Polski. 

- Bardzo mnie to cieszy, ponieważ wygrali go razem z nami. Gdyby nie kibice, którzy wsparli nas w akcji „doLEWamy do pełna”, moglibyśmy nie wystartować w aktualnym składzie w tym sezonie. To na pewno zaważyłoby na wyniku. To trofeum to także trofeum tych 1 383 osób, których nazwiska są na naszych koszulkach meczowych. 

Śledzi Pan kwestie związane z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski? 

- Gdzieniegdzie widzę nagłówki związane z tym tematem, ale staram się tego nie śledzić. Skupiam się na tym, co się dzieje „tu i teraz”. Interesuje mnie bieżący sezon, a co będzie się działo później, czas pokaże. Nie wchodzę w dywagację, dlaczego ten trener, a nie inny. Moje zadanie to jak najlepsza gra w klubie. 

Sześć statuetek MVP meczu, czwarte miejsca w klasyfikacjach na najlepszego atakującego i najlepiej punktującego PlusLigi. Powołanie do reprezentacji kraju byłoby dopełnieniem świetnej postawy na boisku. Bez niepotrzebnej kurtuazji: liczy Pan na powołanie? 

- Robię swoje, czyli jak najlepiej trenuję, by prezentować jak najwyższy poziom w meczach. Co będzie później: czas pokaże.  


... i już sam jako przyjmujący
... i już sam jako przyjmujący
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na mecz Trefla z Jastrzębskim Węglem w środę, 7 lutego. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie. 

PYTANIE:

Ile razy siatkarze Trefla (wcześniej Lotos Trefl) Gdańsk wywalczyli Puchar Polski? 

Odpowiedzi należy przesyłać do środy, 7 lutego 2018 roku, do godz. 12.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o odebraniu biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: TREFL GDAŃSK. 

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel w dniu 7 lutego 2018 roku" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub sportowy Trefl Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Trefl Gdańsk.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz siatkówki Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel w dniu 7 lutego 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze