PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Trefl kontra Asseco Resovia Rzeszów w Ergo Arenie

Trefl kontra Asseco Resovia Rzeszów w Ergo Arenie
W środę, 13 listopada, siatkarze Trefla Gdańsk podejmą Asseco Resovię Rzeszów. - W sporcie nie ma miejsca na sentymenty - mówi urodzony w Rzeszowie rozgrywający gdańskiej drużyny Łukasz Kozub. Początek spotkania w Ergo Arenie o godz. 20.30.
Siatkarze Trefla rozegrali do tej pory tylko trzy spotkania w PlusLidze
Siatkarze Trefla rozegrali do tej pory tylko trzy spotkania w PlusLidze
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Po niespełna trzech tygodniach od inauguracji sezonu PlusLigi, czyli od 26 października, Trefl Gdańsk i Ślepsk Malow Suwałki są zespołami z najmniejszą liczbą rozegranych meczów - po 3. Miały grać między sobą w miniony weekend, ale spotkanie zostało przełożone ze względu na przesunięcie otwarcia nowej hali w Suwałkach.

W środę, 13 listopada, gdańszczanie grają we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów - mecz przełożono z początku stycznia 2020 (13. kolejka).

Spotkanie będzie wyjątkowe dla Łukasza Kozuba, rodowitego rzeszowianina, który do Trefla przyszedł właśnie z Asseco Resovii. 

- W sporcie nie ma miejsca na sentymenty. Mecz z Asseco Resovią traktuję jak każde inne ligowe starcie - zapewnia 22-letni rozgrywający "gdańskich lwów".

Trefl z pięcioma punktami zajmuje 9. miejsce, z kolei rzeszowianie mają za sobą pięć meczów, w których uzbierali siedem punktów, co daje im 7. pozycję w tabeli. 

Na ławkach trenerskich zasiadają dawni koledzy z boiska: Michał Winiarski oraz Piotr Gruszka, którzy w 2006 roku z reprezentacją Polski zdobywali tytuł wicemistrza świata. 

Gruszka ma do dyspozycji m.in. Zbigniewa Bartmana, Marcina Komendę, Rafała Buszka, Marcina Możdżonka, Nicolasa Marechala, Damiana Schulza, czy Nicholasa Hoaga. 

Początek meczu w Ergo Arenie o godz. 20:30. Bilety można jeszcze kupować za pośrednictwem strony www.gdanskielwy.pl, a także w kasach gdańsko-sopockiej hali (klubowa kasa nr 4 otwarta w dniu meczu w godz. 16:30-20:30) oraz punktach partnerskich – Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Ceny: ulgowe od 15 zł, normalne od 20 zł.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl