PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spotkanie siatkarzy i sztabu szkoleniowego Trefla z kibicami na plaży. Mnóstwo atrakcji

Spotkanie siatkarzy i sztabu szkoleniowego Trefla z kibicami na plaży. Mnóstwo atrakcji
Trefl Gdańsk zaprasza wszystkich kibiców na pierwsze spotkanie z siatkarzami i sztabem szkoleniowym, które odbędzie się na plaży hotelu Haffner w Sopocie. Początek atrakcji w środę, 21 sierpnia, już o godz. 10, a trener Michał Winiarski, jego współpracownicy i podopieczni będą do dyspozycji w godzinach 17.30-19. Wstęp wolny.
W kwietniu na koniec sezonu 2018/2019 siatkarze Trefla spotkali się z kibicami w Ergo Arenie. Nowy sezon powitają na sopockiej plaży
W kwietniu na koniec sezonu 2018/2019 siatkarze Trefla spotkali się z kibicami w Ergo Arenie. Nowy sezon powitają na sopockiej plaży
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

Trefl Gdańsk już czwarty rok z rzędu inauguruje okres przygotowawczy do sezonu PlusLigi spotkaniem z kibicami na plaży Hotelu Haffner.

- Tym razem do wspólnego spędzenia czasu, rozmów z nowymi twarzami „gdańskich lwów” i dobrej zabawy zapraszamy w środowe popołudnie, 21 sierpnia, od godziny 17.30 - informuje Justyna Gdowska z Trefla Gdańsk.

Podczas spotkania obecny będzie nowy szkoleniowiec Trefla Michał Winiarski i jego sztab szkoleniowy, czyli Roberto Rotari, Dominik Posmyk, Wojciech Bańbuła, Piotr Ślugajski i Jacek Rybak oraz zawodnicy - Marcin Janusz, Wojciech Grzyb, Fabian Majcherski, Maciej Olenderek, Szymon Jakubiszak, Kewin Sasak, Bartłomiej Mordyl, Paweł Halaba, Bartosz Filipiak, Łukasz Kozub, Karol Urbanowicz. Zabraknie jedynie Rubena Schotta, który dołączy do zespołu po mistrzostwach Europy (będzie tam walczył z reprezentacją Niemiec) i Pablo Crera, który przyleci do Gdańska na początku przyszłego tygodnia.

- Wydarzenie na plaży tradycyjnie będzie okazją do rozmów z zawodnikami i trenerami Trefla Gdańsk u progu początku przygotowań do nowego sezonu, a także pamiątkowych zdjęć, w szczególności z nowymi twarzami „gdańskich lwów” - mówi Gdowska. - Na chętnych czekać będzie także boisko do siatkówki plażowej, by razem z siatkarzami aktywnie spędzić czas. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami, w których kibice wezmą udział razem z zawodnikami, a wszystkie główne motywy zabaw będą oparte na najpopularniejszych grach planszowych Trefla.

Trener Winiarski, sztab szkoleniowy i zawodnicy do dyspozycji kibiców będą w godzinach 17.30-19. Ale atrakcje - nie tylko dla fanów siatkówki - czekać będą na plaży hotelu Haffner (Sopot, wejście nr 14) już od godz. 10. Wśród nich m.in. wspólna zumba, animacje i gry w planszówki, spotkanie z żeglarzem Zbigniewem Gutkowskim. 

 

trefl na plazy

 

Siatkarze już trenują

Trefl Gdańsk w poniedziałek, 19 sierpnia, rozpoczął okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020. Siatkarze spotkali się na pierwszym treningu, a przed nim przeszli rutynowe badania. 

- Zawodnicy mieli wykonywaną najbardziej podstawową diagnostykę, między innymi morfologię krwi. Jest to taki zestaw badań, który jest potrzebny każdemu profesjonalnemu siatkarzowi do uprawiania sportu. W przypadku wszystkich graczy badania wypadły pomyślnie i możemy trenować - mówi trener Winiarski.

Gdańszczanie przez najbliższe cztery tygodnie skupią się na treningach w hali i na siłowni, a w połowie września rozegrają pierwszy sparing. 

- Pierwszy okres przygotowań oznacza dużo pracy fizycznej w siłowni, ale pojawią się też technika połączona razem z wytrzymałością. Pierwsze sparingi zaczniemy w połowie września z drużyną z Suwałk, a od końca września do startu rozgrywek każdy weekend będzie wypełniony grami kontrolnymi - wyjaśnia trener Winiarski.

Na inaugurację nowego sezonu PlusLigi siatkarze Trefla zagrają 27 października w Ergo Arenie z PGE Skrę Bełchatów. 


Wybrali nowe numery

W zespole Trefla jest sześciu nowych graczy: rozgrywający Łukasz Kozub, przyjmujący Paweł Halaba i Mateusz Janikowski, środkowi Pablo Crer i Karol Urbanowicz oraz atakujący Bartosz Filipiak. Każdy z nich wybrał numer na koszulce, w którym będzie grał. Ale zmian w numerach będzie jednak osiem.

Wszystko za sprawą Wojciecha Grzyba, dla którego najbliższy sezon będzie 20. w PlusLidze. Środkowy Trefla, wicemistrz świata z 2006 roku, zamieni nr 2 na na 20.

Z kolei atakujący Kewin Sasak, który wcześniej występował z „20-stką” przejmie nr 9 po Patryku Niemcu. 

Numery „gdańskich lwów” na sezon 2019/2020:

1 – Bartosz Filipiak

4 – Łukasz Kozub

5 – Marcin Janusz

6 – Szymon Jakubiszak

9 – Kewin Sasak

11 – Mateusz Janikowski

12 – Karol Urbanowicz

13 – Ruben Schott

14 – Maciej Olenderek

15 – Paweł Halaba

16 – Fabian Majcherski

17 – Bartłomiej Mordyl

18 – Pablo Crer

20 – Wojciech Grzyb.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl