PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Prezentacja drużyny Trefla przed startem PlusLigi, sprzedaż karnetów na sezon 2021/2022

Prezentacja drużyny Trefla przed startem PlusLigi, sprzedaż karnetów na sezon 2021/2022
W niedzielę, 3 października siatkarze Trefla zainaugurują rozgrywki PlusLigi sezonu 2021/2022. Cztery dni wcześniej - w środę, 29 września - zaprezentują się kibicom w Forum Gdańsk. Prezentacja drużyny odbędzie się na mostku na poziomie 0, początek o godz. 17.30.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
trefl panorama
fot. Trefl Gdańsk

 

W dniach 24-26 września siatkarze Trefla Gdańsk rozegrali ostatni turniej przed startem nowego sezonu PluLigi. W Nowym Dworze Mazowieckim pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:12, 25:22, 25:19) i niemiecki Powervolleys Dueren 3:0 (27:25, 32:30, 25:17) oraz przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3 (23:25, 25:20, 21:25, 18:25). Wygrali turniej, dzięki lepszemu bilansowi setów, Mariusz Wlazły został wybrany MVP zawodów, Bartłomiej Lipiński najlepszym atakującym, a Maciej Olenderek najlepszym broniącym.

Gdańszczanie pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi rozegrają w niedzielę, 3 października, w Katowicach. Pierwszy mecz w Ergo Arenie tydzień później - w niedzielę, 10 października - z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Wcześniej, bo już w środę, 29 września, będzie okazja spotkać się z siatkarzami i sztabem szkoleniowym Trefla. W godzinach 17:30-18:30 odbędzie się prezentacja drużyny w Forum Gdańsk na poziomie 0 na mostku.

W spotkaniu udział weźmie cały sztab szkoleniowy z trenerem Michałem Winiarskim, Mariusz Wlazły i Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński, Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Moritz Reichert, Maciej Olenderek, Bartłomiej Mordyl i Pablo Crer, wychowankowie klubu Dawid Pruszkowski i Jordan Zaleszczyk, debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Patryk Łaba oraz mistrz Polski Lukas Kampa. Zabraknie jedynie Karola Urbanowicza, który z kadrą U21 walczy w mistrzostwach świata.

Zawodnicy zaprezentują się w nowych koszulkach meczowych, które tego dnia po raz pierwszy zostaną pokazane. Po oficjalnej prezentacji drużyny, przemowach zawodników, sztabu szkoleniowego i władz klubu, zawodnicy wraz z kibicami zagrają w gry planszowe Trefla. Będzie też czas na zdjęcia i autografy, z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemiologicznych.

 

Karnety na sezon 2021/2022

W fazie zasadniczej siatkarzy Trefla w hali na granicy Gdańska i Sopotu czeka 13 meczów. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy wszystkie odbędą się z udziałem publiczności. Wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w kraju i rządowych rozporządzeń.

Ceny karnetów nie zmieniły się: 200 zł ulgowy i 290 zł normalny w strefie pomarańczowej oraz odpowiednio 260 i 370 zł w strefie czerwonej (w sektorach najbliżej boiska). 

Bez zmian pozostają także ceny biletów. Bilety normalne od 15 zł w sektorach zielonych i kończyć na 35 zł w sektorach czerwonych podczas meczów kategorii ‘standard’ oraz odpowiednio będą w przedziale cenowym 20-45 zł podczas spotkań ‘TOP’, czyli starć z PGE Skrą Bełchatów, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Projektem Warszawa, Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovią Rzeszów. Ceny wejściówek ulgowych będą z kolei w przedziałach 10-25 zł oraz 15-35 zł. Cenniki biletów dostępne są tutaj.

Rekompensata w postaci koszulek kapitana

Jeśli w trakcie rundy zasadniczej sezonu 2021/2022 co najmniej pięć domowych meczów Trefla Gdańsk (z 13 zaplanowanych) odbędzie się bez udziału publiczności, podobnie jak rok temu każdy posiadacz karnetu otrzyma replikę koszulki meczowej Mariusza Wlazłego z autografami całej drużyny. W minionym sezonie zawodnicy łączyli się także z posiadaczami karnetów przed świętami za pośrednictwem platformy Zoom.

Z uwagi na pozostawienie cen karnetów bez zmian klub nie przewiduje rekompensaty, jeśli mniej niż pięć meczów odbywałoby się bez udziału kibiców. Nie będzie również możliwości zwrotu pieniędzy – karnety nie podlegają bowiem zwrotowi.

20 procent zniżki dla karnetowiczów z sezonu 2020/2021

Mniej za karnety zapłacą posiadacze stałych abonamentów z minionego sezonu 2020/2021. Ceny dla nich będą niższe o 20% i zaczynają się od 160 zł w przypadku karnetów ulgowych i 232 zł za karnety normalne w strefie pomarańczowej, kończą na odpowiednio 208 i 296 zł w sektorach położonych najbliżej boiska, w strefie czerwonej. W tym przypadku maksymalna średnia cena za jeden bilet na mecz dla posiadacza karnetu to niecałe 15 zł w przypadku wejściówek ulgowych i trochę ponad 21 zł dla właścicieli abonamentów bez zniżek.

Posiadacze karnetów z sezonu 2020/2021 zniżkę mają wkalkulowaną w systemie po kliknięciu w zakładkę ‚przedłużenie’ w górnej sekcji strony (ponieważ rezerwacje pozostały ułożone w szachownicę, jak w pandemicznym sezonie 2020/2021, kibice mogą dowolnie zmienić miejsce, zachowując zniżkę 20%). Miejsca dla posiadaczy karnetów są zarezerwowane do 30 września. Następnie wszystkie trafią do otwartej sprzedaży.

Dla kogo zniżki

Na kogo czekają zniżki podczas spotkań Trefla Gdańsk? Ulgowe karnety i bilety mogą nabywać uczniowie, posiadający ważną legitymację szkolną, studenci do 26. roku życia, a także seniorzy, którzy ukończyli 60 lat.

Klub przypomina również, że dzieci do 7. roku życia wstęp na mecze mają darmowy, ale kibicują wówczas z kolan rodziców.

Gdzie kupić karnety i bilety?

W sezonie 2020/2021 karnety i bilety można kupować online na www.gdanskielwy.pl.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl