PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trefl - Cuprum Lubin w Ergo Arenie. Ktoś wygra po raz pierwszy w sezonie

Trefl - Cuprum Lubin w Ergo Arenie. Ktoś wygra po raz pierwszy w sezonie
W niedzielę, 17 października siatkarze Trefla Gdańsk podejmują Cuprum Lubin. Oba zespoły w sezonie 2021/2022 PlusLigi nie zanotowały jeszcze zwycięstwa, za wszelką cenę będą więc chciały wygrać. - Najważniejsze jest to, żeby się odpowiednio zmobilizować, skoncentrować i być w pełni sił i motywacji - mówi kapitan „gdańskich lwów” Mariusz Wlazły. Początek meczu o godz. 17.30.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok z góry: dookoła trybuny z kibicami, w środku boisko, siatka i siatkarze po jej obu stronach
W pierwszym "domowym" meczu sezonu 2021/2022 siatkarzy Trefla na trybunach Ergo Areny zasiadło 4 250 fanów
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Trefl i Cuprum Lubin rozegrały do tej pory po dwa spotkania. Gdańszczanie ulegli na wyjeździe GKS Katowice 2:3 oraz u siebie Aluronowi CMC Warta Zawiercie 1:3. Lubinianie z kolei przegrali z PGE Skrą Bełchatów i Projektem Warszawa 1:3 a czwarte sety kończyły się na przewagi (odpowiednio 25:27 i 29:31). W niedzielę, 17 października, jedna z drużyn zatem wygra po raz pierwszy w sezonie 2021/2022.

Trefl z jednym punktem zajmuje 9. miejsce w tabeli, Cuprum z zerowym dorobkiem jest na 11. pozycji (bez punktów są jeszcze LUK Lublin, Stal Nysa i Cerrad Enea Czarni Radom). 

– My, tak jak i Cuprum Lubin, też mieliśmy swoje szanse w tych dwóch ostatnich meczach i czujemy niedosyt. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby się odpowiednio zmobilizować, skoncentrować i być w pełni sił i motywacji na ten niedzielny mecz. Co będzie na boisku, sport pokaże. My będziemy chcieli zagrać jak najlepsze spotkanie – mówi Mariusz Wlazły, kapitan Trefla Gdańsk. – Myślę, że w tych dwóch ostatnich spotkaniach mieliśmy kilka możliwości do tego, żeby poznać swoje słabsze strony, choć te dwa mecze znacznie się od siebie różniły. Cały ten tydzień, od starcia z Zawierciem do niedzielnego spotkania z Lubinem, poświęciliśmy na to, by właśnie porozwiązywać te sytuacje i mam nadzieję, że dobrze wykonaliśmy swoją pracę, co pokażemy już w niedzielę na boisku.

Początek meczu o godz. 17:30.

Bilety w cenach od 10 do 35 zł kupować można na gdanskielwy.pl. Sprzedaż prowadzona jest także stacjonarnie w kasie nr 4 w Ergo Arenie, która otwarta będzie w dniu meczu od godz. 13:30. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów na hali udostępnione będzie 75 proc. miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. By wejść do hali nie są wymagane ani certyfikat szczepienia, ani ujemny wynik testu. Wejściówki są w cenach od 10 zł (ulgowe w strefie zielonej) do 35 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2021/2022 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl