• Trefl bliżej brązowego medalu. Od 0:2 do 3:2 gdańskich siatkarzy w Olsztynie

Trefl bliżej brązowego medalu. Od 0:2 do 3:2 gdańskich siatkarzy w Olsztynie

Pierwszego seta pierwszego meczu rywalizacji z Indykpolem AZS Olsztyn przegrali wysoko 16:25. Potem zaczęli odrabiać straty, by zakończyć mecz zwycięskim tie-breakiem. Najlepszym graczem meczu Artur Szalpuk, najwięcej punktów dla Trefla - Damian Schulz. Zespoły grają do dwóch wygranych, drugi mecz w sobotę, 5 maja, w Ergo Arenie o godz. 17.30.
02.05.2018
Damian Schulz zdobył 23 punkty

„Gdańskie lwy” w środowy wieczór powróciły na zwycięską ścieżkę tie-breaków i w pierwszym starciu o brązowy medal pokonały Indykpol AZS! Choć gospodarze prowadzili w meczu już 2:0, gdańszczanie najpierw doprowadzili do piątej partii, a później wyszarpali zwycięstwo, wygrywając w decydującym secie do 12. MVP spotkania wybrany został Artur Szalpuk. Już w sobotę rywalizacja o trzecie miejsce podium PlusLigi, która toczy się do dwóch zwycięstw, przeniesie się do ERGO ARENY. Pierwszy gwizdek starcia, które może zadecydować o brązowym medalu Trefla Gdańsk o godz. 17:30! Bilety w cenach od 10 do 30 zł są dostępne na www.gdanskielwy.pl

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3 (25:16, 26:24, 26:28, 23:25, 12:15)

Indykpol AZS: Hadrava 24, Zniszczoł 9, Andringa 14, Kochanowski 20, Woicki 1, Rousseaux 10, Żurek (libero) oraz Kańczok, Pliński, Makowski, Buchowski 6

Trefl Gdańsk: Nowakowski 12, Sanders, Schulz 23, McDonnell 18, Szalpuk 16, Mika 12, Olenderek (libero) oraz Ferens 1, Jakubiszak, Niemiec, Majcherski (libero), Kozłowski 1, Gunter 1

Liczby meczu:

3 – po raz trzeci w tym sezonie PlusLigi Trefl Gdańsk wygrał z Indykpolem AZS-em Olsztyn 3:2. Po raz trzeci także to olsztynianie prowadzili w meczu 2:0 lub 2:1, by ostatecznie zwycięstwo padło łupem gdańszczan. Dziś w pierwszym secie dominowali gospodarze, w drugim choć Trefl miał już pięciopunktową przewagę, drużyna trenera Santilliego wygrała na przewagi. W końcówce trzeciej partii gdańszczanie najpierw mieli prowadzenie 22:18, by olsztynianie doszli ich na 23:24. „Gdańskie lwy” zachowały jednak zimną krew i kiedy gospodarze mieli już szansę rozstrzygnąć ten mecz w trzech setach, przedłużyły losy starcia wygrywając do 26. W czwartej partii i tie-breaku – już bez konieczności grania na przewagi – gdańszczanie pokazali wolę walki, odwracając losy meczu.

7 – tyle punktowych bloków zanotował dziś Dan McDonnell. Amerykański środkowy miał bardzo dobry występ, zdobywając łącznie 18 punktów i osiągając 65% skuteczności w ataku. To jego najlepsze statystyki w dotychczasowych występach w PlusLidze.

16 – tyle oczek zapisał na swoim koncie z kolei Artur Szalpuk, który otrzymał statuetkę MVP. To jego szóste wyróżnienie w tym sezonie PlusLigi. Na siódme będzie miał szansę już w sobotę o godz. 17:30. Rywalizacja o brązowy medal toczy się bowiem do dwóch zwycięstw, więc już za trzy dni w ERGO ARENIE „gdańskie lwy” mogą zakończyć sezon z brązowymi medalami na szyjach.

Źródło: Trefl Gdańsk