PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Siatkarze Trefla w niedzielę podejmują Asseco Resovię Rzeszów

Siatkarze Trefla w niedzielę podejmują Asseco Resovię Rzeszów
Gdańszczanie są na fali, wygrali trzy ostatnie mecze w PlusLidze, dwa bez straty seta. W niedzielę, 22 listopada, w Ergo Arenie starcie z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja w Polsat Sport od godz. 17.30.
Kewin Sasak w wyjazdowym spotkaniu z Aluron CMC Warta Zawiercie został wybrany najlepszym zawodnikiem
Kewin Sasak w wyjazdowym spotkaniu z Aluron CMC Warta Zawiercie został wybrany najlepszym zawodnikiem
fot. Trefl Gdańsk

 

Z wiadomych względów - koronawirus - nie wszystkim zespołom PlusLigi udało się rozegrać wszystkie mecze. Rozbieżność pod tym względem jest nawet dość duża. Liderem jest Ślepsk Malow Suwałki, który ma na koncie 12 meczów, Trefl Gdańsk z dwoma innymi zespołami jest na drugim miejscu - 11. Tylko 6 spotkań zagrał MKS Będzin i Cuprum Lubin. To dane na sobotę, 21 listopada, godz. 16.00. 

W niedzielę, 22 listopada, Trefl podejmuje Asseco Resovię Rzeszów, zespół, który w tym sezonie o punkty walczył na razie 7 razy. 

Obie drużyny miały grać między sobą już 21 października, gdańszczanie udali się do Rzeszowa, ale w ostatniej chwili ze względu na pojawienie się niepokojących symptomów chorobowych u niektórych z graczy gospodarzy, spotkanie odwołano. Ostatecznie w rzeszowskim zespole zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u dziewięciu zawodników oraz czterech członków sztabu szkoleniowego.

Do ligowej rywalizacji Asseco Resovia wróciła po ponad trzech tygodniach, 13 listopada. Wówczas podopieczni trenera Giulianiego wygrali 3:1 z Indykpolem AZS Olsztyn, ale już cztery dni później ulegli Ślepskowi Malow Suwałki.

Z kolei gdańszczanie w listopadzie rozegrali trzy mecze, wszystkie wygrali: z wicemistrzem Polski VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:2, ze Ślepsk Malow 3:1 oraz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 3:0 (25:22, 25:21, 25:23). Statuetkę MVP odbierali kolejno Marcin Janusz, Pablo Crer i Kewin Sasak. Ten ostatni znakomicie wykorzystał chwilową niedyspozycję Mariusza Wlazłego, którego zastąpił w wyjściowym składzie. 

- Dostaję wiele szans, które staram się wykorzystywać i mam nadzieję, że cały czas będzie tak samo - mówi Sasak.

A co 23-letni atakujący Trefla myśli o obecnej dyspozycji zespołu oraz o najbliższym rywalu?  

- Myślę, że taka najlepsza, najbardziej optymalna dyspozycja jeszcze przed nami, aczkolwiek dobrze trenujemy i sądzę, że widać to też na boisku podczas meczów. Wiemy, że Resovia będzie ciężkim przeciwnikiem, gra tam wiele gwiazd polskich i zagranicznych - dodaje Sasak.

Największe gwiazdy w rzeszowskiej ekipie to dwukrotny mistrz świata Fabian Drzyzga, Słoweniec Klemen Cebulij i Paweł Woicki. Sporo punktów zdobywają (w ostatnim spotkankiu po 16) Estończyk Robert Taht i Karol Butryn. 

Mecz odbędzie się w Ergo Arenie bez udziału publiczności. Transmisja w Polsat Sport, początek o godz. 17.30.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl