PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Transmisja niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00

Transmisja niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00
Na portalu gdansk.pl już w czasie lockdownu wiosną 2020 r. rozpoczęliśmy regularne transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Dawało to szansę wielu ludziom uczestniczenia w liturgii online, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Najbliższa transmisja odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 12.00.
Fragment głównego ołtarza w kościele św. Jana w Gdańsku
Fragment głównego ołtarza w kościele św. Jana w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Kolejny tydzień i kolejny wzrost liczby zakażonych Covid-19. Zarówno w środę, jak i w piątek dobowa liczba przypadków przekroczyła 800 osób. W czwartek sięgnęła prawie tysiąca. Mamy niestety czwartą falę pandemii i ten niepokojący trend będzie się utrzymywał. Dostrzegają to lekarze i apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o szczepienie się. Rząd rozważa w związku z 4 falą nowe obostrzenia. Pojawiła się też możliwość skorzystania z trzeciej, tzw. przypominającej dawki szczepionki.


W czerwcu metropolita gdański zniósł w archidiecezji, wprowadzoną rok temu w związku z pandemią, dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św., jednak wciąż wiele osób obawia się o swoje zdrowie. Poza tym liczne głosy internautów wskazują, że transmitowana na naszym portalu niedzielna liturgia z kościoła św. Jana zdobyła licznych zwolenników, zarówno w Gdańsku, jak i na cały świecie.

Mszę św. sprawuje ks. Krzysztof Niedałtowski rektor kościoła św. Jana. On też wygłasza kazania. Ksiądz Krzysztof opiekuje się działającym przy kościele św. Jana duszpasterstwem środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 26 września o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl