PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Transmisja mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku

Transmisja mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku
Na portalu gdansk.pl już ponad rok prowadzimy regularne transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. W czasie pierwszego lockdownu wiosną 2020 r. pozwalało to wielu ludziom uczestniczyć w liturgii, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Najbliższa transmisja odbędzie się w niedzielę 17 października o godz. 12.00.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment zabytkowych organów w Kościele św. Jana w Gdańsku
Fragment zabytkowych organów w Kościele św. Jana w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Kolejne dni przynoszą nowe, coraz bardziej niepokojące statystyki zachorowań. W mijającym tygodniu liczba nowych zakażeń Covid-19 wciąż była wysoka, a w czwartek przekroczyła pułap 3 tysięcy na dobę. Czwarta fala pandemii rozpędza się. Lekarze apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o szczepienie się. Jest możliwość skorzystania z trzeciej, tzw. przypominającej dawki szczepionki.

W czerwcu metropolita gdański zniósł w archidiecezji, wprowadzoną rok temu w związku z pandemią, dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św., jednak wciąż wiele osób obawia się o swoje zdrowie. Poza tym liczne głosy internautów wskazują, że transmitowana na naszym portalu niedzielna liturgia z kościoła św. Jana zdobyła licznych zwolenników, zarówno w Gdańsku, jak i na cały świecie.


Mszę św. sprawuje ks. Krzysztof Niedałtowski rektor kościoła św. Jana. On też wygłasza kazania. Ksiądz Krzysztof opiekuje się działającym przy kościele św. Jana duszpasterstwem środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 18 października o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl