PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zapowiedź transmisji mszy św. z Kościoła św. Jana w Gdańsku

Zapowiedź transmisji mszy św. z Kościoła św. Jana w Gdańsku
Podobnie jak w poprzednie niedziele, tak i w tę najbliższą 7 czerwca, zapraszamy do obejrzenia mszy świętej online, którą będziemy transmitować na portalu gdansk.pl. Nadamy ją z Kościoła św. Jana w Gdańsku, a początek transmisji jest o godz. 12.00.
Msza transmitowana z Kościoła św. Jana 17 maja 2020 r.
Msza transmitowana z Kościoła św. Jana 17 maja 2020 r.
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Msze św. transmitowane z Kościoła Św. Jana w Gdańsku to już pewna tradycja. Krótka, bo zaczęło się 15 marca, zaraz po tym, jak pojawiły się w Polsce pierwsze bardzo rygorystyczne obostrzenia związane z epidemią Covid-19. Transmisje oprócz wymiaru duchowego, miały też aspekt profilaktyczny, związany z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Msze nadawane ze Św. Jan przyciągały licznych widzów – uczestników.

 

Posłuchaj jak brzmią odnowione organy w Kościele św. Jana w Gdańsku WIDEO I ZDJĘCIA

 

Kościół św. Jana w Gdańsku
Kościół św. Jana w Gdańsku
zdj. Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

 

Teraz ograniczenia dotyczące liczby wiernych są uchylone, a metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głodź zniósł wcześniejszą dyspensę dotyczącą obowiązku uczestnictwa w liturgii. Jest jednak wciąż wiele osób, na przykład starszych bądź chorych, które obawiając się zarażenia mogą obejrzeć mszę św. w domu. Odprawi ją ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Niedziela 7 czerwca - początek transmisji mszy św. z Kościoła św. Jana na portalu gdansk.pl o godz. 12.00.

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl