PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - transmisja mszy św. na gdansk.pl godz. 12.00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - transmisja mszy św. na gdansk.pl godz. 12.00
Zapraszamy na transmisję mszy św., którą w Wielkanoc – 4 kwietnia nadamy z kościoła św. Jana w Gdańsku. Będzie można dzięki temu bezpiecznie uczestniczyć w liturgii, tym bardziej, że kościół ten będzie tego dnia zamknięty dla wiernych z powodu pandemii.
Ks. Krzysztof Niedałtowski odprawia mszę św. podczas ubiegłorocznego lockdownu
Ks. Krzysztof Niedałtowski odprawia mszę św. podczas ubiegłorocznego lockdownu
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP


Mijający tydzień był kolejnym, podczas którego bardzo niekorzystnie wyglądały statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Były dni, że liczba zarażonych przekroczyła nawet 30 tys, na dobę, a dzienna liczba tych, którzy z powodu koronawirusa zmarli wynosiła ponad 600 osób. Obostrzenia dotyczące liczby osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych uzależnione są od powierzchni kościoła. Wcześniej było to 15 metrów kwadratowych na osobę, teraz 20 metrów kwadratowych na osobę. Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała do biskupów i proboszczów o szczególną ostrożność i pilnowanie zasad sanitarnych. W dalszym ciągu w archidiecezji gdańskiej pozostaje w mocy wcześniej udzielona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św.

Transmisje mszy św. na gdansk pl. wznowione jesienią ubiegłego roku pozwalają wielu mieszkańcom uczestniczyć w nabożeństwie nie narażając się na zachorowanie. Wiele osób wyraża takie obawy, więc pozostaje w domach. Msze św. online są dla niech ważne i dlatego taką możliwość stwarzaliśmy zarówno podczas lockdownu rok temu, jak i teraz. Tych, którzy obawiają się o własne zdrowie zachęcamy do pozostania w domu. W zamian oferujemy możliwość uczestnictwa w liturgii za pośrednictwem internetu. Msze św. nadajemy je dzięki uprzejmości Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Za nami Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Transmitowaliśmy już liturgie odprawiane wspólnie przez gdańskich dominikanów i ks. Krzysztofa Niedałtowskiego w kościele św. Mikołaja w Gdańsku.

Teraz zapraszamy na transmisję mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia o godz. 12.00 z kościoła św. Jana w Gdańsku.

Odprawi ją ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej. Będzie też ona też dostępna na profilach facebookowym i youtube'owym duszpasterstwa środowisk twórczych. Dzień później nadamy transmisję mszy św. w poniedziałek wielkanocny również o godz. 12.00 z kościoła św. Jana.

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl