Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Transmisja konferencji o imigrantach na www.gdansk.pl

7 i 8 marca w Gdańsku spotykają się eksperci z całej Europy, a także z polskich miast, które właśnie przygotowują się do roli wielokulturowych metropolii. Tematem konferencji „Miasta Otwarte” jest integracja imigrantów Wśród prowadzących Piotr Kraśko, wśród gości znający emigrację z własnego doświadczenia Czesław Mozil i Mamed Khalidov. Debaty będzie można obserwować na żywo na naszej stronie.

Transmisja konferencji o imigrantach na www.gdansk.pl
A
A
data publikacji: 06 marca 2016 r.

Czy Polacy są gotowi na tak dużą różnorodność na ulicach swoich miast i miasteczek?
Czy Polacy są gotowi na tak dużą różnorodność na ulicach swoich miast i miasteczek?
Fotolia.pl/ravpixel.com

Tematyką konferencji „Smart Metropolia. Miasta Otwarte” w Europejskim Centrum Solidarności są zagadnienia związane z integracją migrantów w kontekście rozwoju gospodarczego metropolii. Czy obecność mieszkańców wywodzących się z innych krajów i z innych obszarów kulturowych może wzmocnić pozycję ekonomiczną miasta, do którego przybywają? Jakie strategie, doświadczenia, sukcesy i problemy w tym zakresie mają tak multikulturowe metropolie, jak Oslo czy Berlin? A jakie działania podejmują np. Warszawa i Lublin?

Na te i wiele innych pytań będą odpowiadać zaproszeni do Gdańska eksperci: przedstawiciele samorządów, instytucji państwowych i organizacji pozarządowych z Polski i innych krajów europejskich.

Dla obserwatorów udział jest bezpłatny, jednak rejestracja uczestników została już zamknięta. Ale nic straconego: transmisję dyskusji i debat można śledzić na stronie www.gdansk.pl/tv w poniedziałek od godz. 18, we wtorek od godz. 10 (wszystkie dyskusje odbywające się w audytorium).


Zobacz szczegółowy program konferencji „Smart Metropolia. Miasta Otwarte”

Czytaj więcej: Imigranci a rozwój gospodarczy. Ciekawa konferencja w ECS

 

Organizatorzy: Urząd Miasta Gdańska, Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Europejskie Centrum Solidarności oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora