PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Tramwaje wodne. Jeden darmowy rejs dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca
Tramwaje wodne. Jeden darmowy rejs dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca
Gdańskie tramwaje wodne w tym sezonie będą kursować od maja do końca września. Do połowy czerwca - w weekendy, święta i wyznaczone dni, w szczycie sezonu letniego z tego środka transportu będzie można skorzystać każdego dnia. W tym roku też niespodzianka dla posiadaczy kart mieszkańca.
2019-05-01_tramwaj_wodny_017_799x533.JPG
W sezonie 2019 dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca niespodzianka - jeden darmowy rejs linią F5 lub F6  
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

1 maja 2019 roku rozpoczął się kolejny sezon Gdańskiego Tramwaju Wodnego. Statki linii F5 (Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo) będą pływać do 29 września 2019 roku.

Od 1 maja do 19 czerwca rejsy tramwajem wodnym odbywać się będą w weekendy, święta i wyznaczone dni, po sześć rejsów dziennie (jeden rejs - pojedyncze przepłyniecie statkiem pomiędzy przystankiem pierwszym a ostatnim) na dwóch liniach:

  • F5 (Żabi Kruk - Westerplatte - Brzeźno i z powrotem)
  • F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Sobieszewo i z powrotem)

W szczycie sezonu po 19 czerwca tramwaje będą pływać każdego dnia. Linie obsługiwane są przez statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej: SONICA i SONICA I. Jednostki mogą przewieźć jednorazowo 50 osób i 5 rowerów. Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 10 zł, przewóz roweru - 5 zł.

Nowością w tym roku jest możliwość skorzystania z jednego bezpłatnego rejsu na podstawie Gdańskiej Karty Mieszkańca. Aby to było możliwe posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca przed wejściem na pokład tramwaju wodnego muszą pobrać bilet bezpłatny od załogi statku.

Jeśli skorzystamy z internetowego systemu sprzedaży biletów, trzeba wygenerować bezpłatny bilet i okazać go załodze statku: jako wydruk na papierze formatu A4 lub na przenośnym urządzeniu elektronicznym w formacie PDF.

Szczegółowy rozkład rejsów zamieszczony jest na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl