PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Siedem firm chce zmodernizować Trakt Konny. Nowa jezdnia i chodnik do końca sierpnia

Siedem firm chce zmodernizować Trakt Konny. Nowa jezdnia i chodnik do końca sierpnia
Sześć mln złotych przeznaczyło Miasto Gdańsk na modernizację Traktu Konnego. Oferty złożyło siedem firm (w tym jedno konsorcjum), dokumenty są weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Jezdnia zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Prace mają potrwać do końca sierpnia.
Trakt Konny
Trakt Konny będzie miał nową jezdnię i chodnik od strony Placu Zebrań Ludowych
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Trakt Konny to równoległa do al. Zwycięstwa, dwupasmowa jezdnia biegnąca w stronę centrum Gdańska. O jej modernizacji mówiło się od lat. Potrzebę remontu zgłaszali kierowcy i mieszkańcy dzielnicy Aniołki. Pierwszy przetarg na modernizację ogłoszono w maju 2018 roku. Wykonawcy zaproponowali wówczas zbyt wysokie ceny. 

- To trudna inwestycja, ponieważ wymienić trzeba tam nie tylko nawierzchnię jezdni, ale także system odwodnieniowy. A to dość kosztowne i skomplikowane. Trakt planujemy wyremontować na odcinku od ulicy Smoluchowskiego, w kierunku Placu Zebrań Ludowych, do ul. Chodowieckiego - mówiła jeszcze w 2017 roku ówczesna zastępczyni prezydenta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz (obecnie pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska).

Kolejny przetarg został ogłoszony w lutym 2019 roku. Miasto przeznaczyło na realizację inwestycji 6 mln złotych. Do piątku, 1 marca, wpłynęło siedem ofert. 

  • B&W usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska - 8 049 160,22 zł
  • Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. - 3 897 506,57 zł
  • Budimex SA - 5 534 611,54 zł
  • Konsorcjum Kruszywo Sp. z o.o. wraz z Bituminium Sp. z o.o. - 4 445 257,33 zł
  • EUROVIA POLSKA S.A. - 4 480 537,13 zł
  • STRABAG Sp. z o.o. 4 380 713, 79 zł
  • WPRD GRAVEL Sp. z o.o. 4 767 498,52 zł

Dokumenty są weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Po zweryfikowaniu ofert i wybraniu najkorzystniejszej, zostanie podpisana umowa z wykonawcą.


Trakt Konny na odcinku liczącym niemal 1 km od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego (ok. 200 m przed skrzyżowaniem z 3 Maja) zyska nową nawierzchnię jezdni, po stronie Placu Zebrań Ludowych nowy chodnik z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.


Zadanie w imieniu Gminy Miasta Gdańska koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”. W 2018 roku w jego ramach przeprowadzono modernizacje ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej i tzw. trzeciej jezdni Jaśkowej Doliny, na które wydano niemal 16 mln złotych.

W 2017 roku na realizację zadań w ramach „Modernizacji nawierzchni dróg na terenie Gdańska” wydano ponad 11 mln złotych. W 2019 roku z tego programu realizowane będą m.in. prace na ul. Niepołomickiej. oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl