PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nieudane zakończenie sportowego roku piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże

Nieudane zakończenie sportowego roku piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże
To nie był udany wieczór w hali widowiskowo-sportowej AWFiS Gdańsk. Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże w sobotę, 14 grudnia, podejmowali Stal Mielec. Gospodarze przegrali z ostatnią drużyną w tabeli PGNiG Superligi 19:24 i rok kończą na 10. miejscu.
Szczypiorniści Torus Wybrzeże przegrali ostatni mecz 2019 roku różnicą pięciu goli
Szczypiorniści Torus Wybrzeże przegrali ostatni mecz 2019 roku różnicą pięciu goli
fot. Wybrzeże Gdańsk

 

Podopieczni trenera Thomasa Orneborga aspirują do gry w czołowej ósemce ligi, byli więc faworytem z w spotkaniu z outsiderem. Ale roli faworyta nie sprostali. Przegrywali już od samego początku, prowadzili po rzucie karnym wykonanym przez Wojciecha Prymlewicza 6:5. Wtedy goście prowadzeni przez Dawida Nilssona zaliczyli serię czterech trafień z rzędu. Do przerwy gdańszczanie przegrywali 8:12.

Po zmianie stron gole dla Torus Wybrzeże zdobyli Mateusz Wróbel i Prymlewicz, mimo to ciągle lekką przewagę mieli szczypiorniści z Mielca. Na kwadrans przed końcem było 16:19, w końcówce rywale jeszcze zwiększyli przewagę. 

- Zabrakło konsekwencji, czasami zimnej głowy - przyznał bramkarz gdańskiej drużyny Artur Chmieliński. - Wypracowaliśmy sobie niezłe sytuacje, których nie kończyliśmy.

Gdańszczanie rok 2019 zakończyli na 10. miejscu. W 17 meczach zdobyli 17 punktów, do ósmej w tabeli Sandry SPA Pogoń Szczecin tracą siedem "oczek". Następny mecz dopiero pod koniec stycznia 2020 roku. 


Torus Wybrzeże Gdańsk - Stal Mielec 19:24 (8:12)

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Kiepulski – Komarzewski 3, Papaj 3, Prymlewicz 3, Adamczyk 2, Oliveira 2, Salacz 2, Gądek 1, Janikowski 1, Pieczonka 1, Wróbel 1 oraz Bednarek, Didyk, Sulej

Stal: Andelić – Valyntasu 9, Kornecki 6, Janyst 3, Krupa 2, Wojdak 2, Ivanović 1, Krępa 1 oraz Chodara

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl