• Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże. Gdańszczanie w tabeli tuż za potęgami

W środę, 21 września, na zakończenie trzeciej kolejki PGNiG Superligi piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk pokonali bardzo pewnie Zagłębie Lubin 27:19 i z kompletem zwycięstw wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Przed nimi tylko potęgi: Łomża Industria Kielce i Orlen Wisław Płock. W sobotę, 24 września, gdańszczanie w hali AWFiS zmierzą się z Azotami Puławy.
21.09.2022
W akcji Veljko Davidović z Torus Wybrzeże, zdobywca dwóch goli

Torus Wybrzeże nie było faworytem

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże przed meczem z Zagłębiem Lubin mieli na koncie dwa zwycięstwa: na inaugurację sezonu w derbach Pomorza z MMTS Kwidzyn 23:22 oraz na wyjeździe z Gwardią Opole 27:23.

- To dopiero dwa mecze, po których musimy skupić się na kolejnych. Cały czas ciężko pracujemy na to, by móc cieszyć się ze zwycięstw co tydzień - mówił Mateusz Kosmala, skrzydłowy gdańskiej drużyny. - Nie uważam, żebyśmy byli faworytem tego meczu, bo Zagłębie to bardzo silna drużyna i mecz na pewno będzie bardzo wyrównany. Jeżeli podejdziemy do tego spotkania jak do poprzednich, to jesteśmy w stanie zdobyć trzy punkty

Gdańszczanie od początku prowadzą wysoko

W środowy wieczór, 21 września, gdańszczanie zagrali bardzo dobrze, nie dając rywalom z Lubina szans.

Podopieczni trenera Mariusza Jurkiewicza atakowali od samego początku, po rzucie najbardziej doświadczonego Mateusza Jachlewskiego prowadzili 5:1. Goście otrząsnęli się po początkowym nokdaunie i odrobili kilka bramek. W 14. minucie było 7:5 dla Torus Wybrzeże. Ale ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy na przerwę schodzili z przewagą siedmiu goli.

Utrzymana przewaga i pewne zwycięstwo Torus Wybrzeże

Po zmianie stron gdańszczanie przez sześć minut nie dali sobie rzucić ani jednej bramki. Nie stracili jej nawet grając w podwójnym osłabieniu. W 42. minucie po trafieniu Piotra Papaja przewaga wzrosła do dziesięciu goli (19:9). Goście z Lubina zdołali w końcówce nieco zmniejszyć straty, nie na tyle jednak, by postraszyć Jachlewskiego i spółkę.

Torus Wybrzeże wygrało pewnie 27:19. Dzięki temu zwycięstwu awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Przed nim tylko potęgi: Łomża Industria Kielce i Orlen Wisław Płock.

W sobotę, 24 września, kolejne ligowe starcie. Tym razem w hali AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego rywalem będą Azoty Puławy, brązowy medalista mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu i aktualnie czwarty zespół tegorocznych rozgrywek. Początek spotkania o godz. 17:00.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Zagłębie Lubin 27:19 (14:7)

Torus Wybrzeże: Wałach, Poźniak - Będzikowski 4, Jachlewski 4, Papaj 3, Milicević 3, Zmavc 2, Kosmala 2, Papina 2, Powarzyński 2, Davidović 2, Pieczonka 1, Stępień 1, Tomczak 1

Zagłębie: Schodowski, Procho - Drozdalski 5, Bogacz 5, Pietruszko 3, Hlushak 2, Gębala 2, Bekisz 1, Adamski 1 oraz Moryń, Hajnos, Krupa, Iskra, Stankiewicz, Michalak

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę