PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Toruńskiej, zmiany na liniach autobusowych. MAPA i SCHEMAT KOMUNIKACJI

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Toruńskiej, zmiany na liniach autobusowych. MAPA i SCHEMAT KOMUNIKACJI
W środę, 4 września, około południa na ul. Toruńskiej planowane jest wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu polegającej na otwarciu wyjazdów z ul. Toruńskiej w kierunku centrum Gdańska i Pruszcza Gdańskiego.W nocy ze środy na czwartek, 4-5 września, zmianie ulegną trasy i rozkłady jazdy kilku linii autobusowych kursujących w tym rejonie.
Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu polegało na otwarciu wyjazdów z ul. Toruńskiej w kierunku centrum Gdańska i Pruszcza Gdańskiego
Wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu polegało na otwarciu wyjazdów z ul. Toruńskiej w kierunku centrum Gdańska i Pruszcza Gdańskiego
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Planowana zmiana jest kolejnym etapem prac związanych z budową wiaduktu Biskupia Górka, który stanowi główne połączenie centrum Gdańska z południowymi dzielnicami oraz drogą krajową 91.  

W środę, 4 września, około południa na ul. Toruńskiej planowane jest wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu polegającej na otwarciu wyjazdów z ul. Toruńskiej w kierunku centrum Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Nie będzie możliwości wjazdu w ul. Toruńską od strony Pruszcza Gdańskiego, gdyż ul. Toruńska na odcinku od ul. Okopowej do ul. Rzeźnickiej pozostaje ulicą jednokierunkową.

Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach. 

Taka organizacja ruchu utrzyma się przez okres ok. 3 tygodni. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót, o kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.


MAPA ZMIAN W RUCHU DROGOWYM (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

Torunska mala

 

Budowa wiaduktu rozpoczęła się wiosną 2018 roku. Głównym Wykonawcą jest firma Budimex S.A., z którą podpisano umowę w marcu 2018 r. Koszt inwestycji to niemal 147 mln złotych. Aż 114 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Cała inwestycja zakończyć się ma w październiku 2020 roku.


W związku z częściowym otwarciem ul. Toruńskiej i kolejnymi etapami budowy wiaduktu Biskupia Górka w nocy ze środy na czwartek, 4-5 września, zmianie ulegną trasy i rozkłady jazdy linii autobusowych 106, 111, N9 i N11. Ponadto na liniach 123 i 131 nastąpi korekta tras. 


ZOBACZ SCHEMAT KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

schemat maly


Rozkłady jazdy ważne od 4-5 września 2019 roku:

Linia 106

  • Kierunek Westerplatte – obowiązuje trasa zbliżona do trasy stałej, czyli z obsługą Dolnego Miasta. Od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Dobra” obwiązuje objazd ulicami: Okopową, Podwalem Przedmiejskim, Żabim Krukiem, Toruńską. Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Muzeum Narodowe 04” [9191] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.
  • Kierunek Jana z Kolna – przywrócenie stałej trasy i obsługi wszystkich przystanków z uwzględnieniem tymczasowej lokalizacji przystanku „Toruńska” przy ul. Okopowej.

Linia 111

  • Kierunek Górki Zachodnie – obowiązuje trasa zbliżona do trasy stałej, czyli z obsługą Dolnego Miasta. Od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Dobra” obwiązuje objazd ulicami: Okopową, Podwalem Przedmiejskim, Żabim Krukiem, Toruńską. Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Muzeum Narodowe 04” [91919] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.
  • Kierunek Jana z Kolna – utrzymana zostanie dotychczas obowiązująca trasa ulicą Podwale Przedmiejskie.

Linia 123 i linia 131

  • Kierunek Orunia/Olszynka – utrzymane zostaną trasy objazdowe ulicami: Podwale Przedmiejskie, Żabi Kruk, Toruńska i Rzeźnicka, bez obsługi przystanku „Muzeum Narodowe 01” [1190]. W zamian autobusy 123 i 131 będą obsługiwać przystanek „Muzeum Narodowe 04” [9191] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.
  • Kierunek Jana z Kolna/Matemblewo – od przystanku „Brama Nizinna” do przystanku „Brama Wyżynna” objazd ulicami: Dolna Brama, Pod Zrębem, Żabi Kruk, Toruńska i Okopowa, z obsługą tymczasowego przystanku „Toruńska” przy ul. Okopowej.

Linia 138

  • Niewielka korekta rozkładu jazdy – kurs wykonywany dotychczas o godz. 7:25 z przystanku „Wały Piastowskie”, będzie rozpoczynać się na przystanku „Dworzec Główny” o godz. 7:27.

Linia 911

  • Linia będzie funkcjonować do odwołania, wg nowego rozkłady jazdy na trasie: Jana z Kolna – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Podwale Przedmiejskie – Długie Ogrody – Szopy – Kamienna Grobla – Dolna – Łąkowa – Śluza – Kamienna Grobla – Toruńska – Okopowa – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Jana z Kolna.

Linia N9 i linia N11

  • Kierunek Przegalina/Olszynka – obowiązuje trasa zbliżona do trasy stałej, czyli z obsługą Dolnego Miasta. Od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Dobra” obwiązuje objazd ulicami: Okopową, Podwalem Przedmiejskim, Żabim Krukiem, Toruńską, Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Muzeum Narodowe 04” [9191] – tymczasowy – przy ul. Żabi Kruk.
  • Kierunek Dworzec Główny – przywrócenie stałej trasy z obsługą wszystkich przystanków wraz z obsługą tymczasowego przystanku „Toruńska” przy ul. Okopowej.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl