Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tomasz Hildebrandt nowym kierownikiem Klubu "Plama" Gdańskiego Archipelagu Kultury

Po siedmiu latach Szymon Wróblewski zrezygnował z prowadzenia Klubu Plama Gdańskiego Archipelagu Kultury, a jego nowym kierownikiem - odpowiedzialnym m. in. za organizację festiwalu Feta - został Tomasz Hildebrandt, pisarz i dotychczasowy rzecznik GAK. Stanowisko obejmie już od 1 marca. Jak widzi nowe zadania?

Tomasz Hildebrandt nowym kierownikiem Klubu "Plama" Gdańskiego Archipelagu Kultury
A
A
data publikacji: 07 lutego 2018 r.

Tomasz Hildebrandt będzie od 1 marca kierownikiem Klubu Plama GAK
Tomasz Hildebrandt będzie od 1 marca kierownikiem Klubu Plama GAK
Dominik Paszliński/gdansk.pl

- Plama to to jedna z najważniejszych placówek kulturalnych nie tylko dla Gdańskiego Archipelagu Kultury, ale również dla Gdańska - mówi Tomasz Hildebrandt, który dotąd (trzy lata) kierował w GAK Działem Organizacyjno-Administracyjnym i Promocji. - Cieszę się, że będę miał okazję kierować miejscem z taką tradycją i takimi dokonaniami. Dzięki legendarnej już Elwirze Twardowskiej i prowadzącemu klub przez ostatnie lata Szymonowi Wróblewskiemu Plama jest popularnym, prężnie działającym ośrodkiem, goszczącym na swoich wydarzeniach i zajęciach osoby z całego Trójmiasta. Postaram się jak najlepiej sprostać wymaganiom stawianym przede mną zarówno przez Dyrekcję GAK, jak i przez mieszkańców i władze Gdańska, a od razu trzeba zaznaczyć, że są one duże. Szczególnie w przypadku FETY, w końcu jednego z najważniejszych festiwali w mieście. Na szczęście do dyspozycji będę miał świetny, doświadczony zespół i pomoc ze strony kierownictwa GAK, bardzo przychylnemu nowym inicjatywom i pomysłom.

Tomasz Hildebrandt jest absolwentem Wydziałów Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i University of Glasgow, słuchaczem Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, animatorem i menadżerem kultury, pisarzem. Pracował przy produkcji takich wydarzeń jak koncerty Kylie Minogue czy Ennio Morricone, widowiska pt. „Solidarność. Twój Anioł wolność ma na imię” (reż. Robert Willson), Festiwalu Rock in Wrocław (Queen), festiwali: Solidarności, All About Freedom, Seven Festiwal Węgorzewo czy Gdańsk Dźwiga Muzę. Kierował też projektem Strefa Kibica EUFA EURO 2012.

Festiwal FETA, flagowe wydarzenie organizowane przez Plamę zna doskonale. Już od 2015 r. angażuje się w jego w organizację.

Tomasz Hildebrandt obejmie stanowisko kierownika Plamy 1 marca 2018 roku. Zastąpi na tym miejscu Szymona Wróblewskiego, który kierownikiem Plamy był od 2011 roku. 

- Praca w Plamie to prawdziwa przygoda. Poza możliwością kreowania ciekawych wydarzeń o ponadlokalnym znaczeniu to także możliwość spotkania ciekawych i twórczych osób. Życzę mojemu następcy wytrwałości, dużo odwagi w podejmowaniu decyzji i wiele radości z efektów pracy zespołu Plamy - mówi Szymon Wróblewski.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA ma bogatą, już 20-letnią tradycję. Po raz pierwszy odbył się w Gdańsku w 1997 roku. W 2016 roku odwiedziło go 30 tysięcy widzów. Rok temu z okazji 21. edycji festiwalu do Gdańska przyjechało aż 21 teatrów z 10 krajów z 60 spektaklami.

Trzeci dzień FETY

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl