PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tomasz Bagrowski najszybszy na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Tomasz Bagrowski najszybszy na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Upalne słońce oraz przyjemny chłód lasu. Fragmenty ostro pod górę i niełatwe zbiegi. I przede wszystkim – piękne widoki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Tego wszystkiego doświadczyło 170 uczestników TPK Gdańskiej Piątki, którzy w niedzielne przedpołudnie, 9 sierpnia, stawili się na starcie biegu. Najszybszy okazał się Tomasz Bagrowski.
Piękne tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego były jedną z atrakcji biegu
Piękne tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego były jedną z atrakcji biegu
fot. GOS

 

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, oraz usytuowanie linii startu, zawodnicy ruszali na trasę dwójkami, co 5 sekund. Z tego też powodu na końcowe wyniki zawodów trzeba było czekać aż do ostatniego, kończącego bieg zawodnika. 

W przypadku zwycięzcy ewidentnie widać progres wyników, jaki tego lata notuje biegacz z Gdańska. Na Plażowej Piątce zajął siódmą lokatę, w zeszłym tygodniu, podczas biegu po Stadionie Energa załapał się już na podium na trzecim miejscu, dziś natomiast był bezkonkurencyjny, ze świetnym czasem 17:18. 

- Widać, że zacząłem więcej biegać. Bardzo lubię i dobrze znam tą trasę, być może to była moja przewaga, bo często tu biegam, a chyba jeszcze częściej jeżdżę na rowerze. Wiedziałem, gdzie się zatrzymać albo zwolnić, wiedziałem, gdzie ominąć liście, albo jak wyglądają zakręty. Teraz trzeba tylko poczekać, aż wszyscy ukończą bieg, żeby poznać ostateczne wyniki - mówił Tomasz Bagrowski (Radość Biegania), który jako pierwszy przekroczył linię mety, a jak się potem okazało, uzyskał też najlepszy wynik w całej stawce.

Tym razem podium zdominowali biegacze z Gdańska. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Drop - 17:40, a trzecie miejsce zajął Tomasz Bagiński (TommiBagins.pl) - 17:44.

 

Tomasz Bagrowski na mecie
Tomasz Bagrowski na mecie
fot. GOS

 

Świetny rezultat osiągnęła najlepsza z pań Zuzanna Głombiowska (Runpassion.pl Team), której czas 19:57 dał drugie tego lata zwycięstwo i trzecie podium podczas Gdańskich Biegów na Piątkę.

- Warunki dały się we znaki. Było bardzo gorąco, liczyłam, że w lesie będzie chłodniej, ale ponieważ już na samym początku było ostro pod górę, to aż tak się tego nie dało odczuć. Na szczęście odcinków w górę było tyle samo, co potem w dół, więc było sprawiedliwie - mówiła najlepsza w kategorii kobiet Zuzanna Głombiowska. 

Podobnie jak podczas Plażowej Piątki drugą lokatę zajęła Katarzyna Butowska ze Starogardu Gdańskiego - 21:54, a podium uzupełniła Ewa Pasierbska - 22:08.


Najlepsi biegacze TPK Gdańskiej Piątki puchary oraz gratulacje odebrali z rąk dyrektora GOS, Leszka Paszkowskiego, który sam również wziął udział w zawodach, kończąc je z bardzo dobrym wynikiem.

To był przedostatni z Gdańskich Biegów na Piątkę tego lata. W niedzielę, 23 sierpnia, biegacze spotkają się w Parku im. Ronalda Reagana, żeby wystartować w Parkowej Piątce.

WYNIKI NIEOFICJALNE

 

Michał FaranUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Michał FaranUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu