PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Tina Turner, Aretha Franklin i Ray Charles - Marta Szefke Trio zagra ich bluesowe przeboje
Tina Turner, Aretha Franklin i Ray Charles - Marta Szefke Trio zagra ich bluesowe przeboje
„Today I Sing The Blues” - koncert pod takim tytułem odbędzie się w Oliwskim Ratuszu Kultury, w środę, 5 grudnia, 2018 r. W repertuarze m.in. przeboje Raya Charlesa, Arethy Franklin, Etty James i Tiny Turner. Bilety jeszcze są.
Marta Szefke w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi ze swoim trzyosobowym projektem bluesowym. Warto!
Marta Szefke w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi ze swoim trzyosobowym projektem bluesowym. Warto!
mat. prasowe- Serdecznie zapraszamy wszystkich do krainy bluesa oraz rhythm'u'bluesa w jazzowych aranżacjach. Zespół Marta Szefke Trio wykona utwory z repertuaru Etty James, Raya Charlesa, Niny Simone, Arethy Franklin czy Tiny Turner. Pojawi się także kilka autorskich kompozycji Marty Szefke - zapowiadają organizatorzy koncertu „Today I Sing The Blues”.

Bluesowe przeboje legend muzyki w swoich, świeżych interpretacjach przedstawi power trio: Marta Szefke (wokal), Dmytro Poeta (instrumenty klawiszowe) oraz Filip Arasimowicz (kontrabas).

Marta Szefke to wokalistka bluesowo-jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów, a także pedagog i trener wokalny. Ukończyła wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na tamtejszym Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Z toruńskim zespołem bluesowym Tortilla występowała na scenach klubowych i festiwalowych w całej Polsce, m.in. podczas Komeda Jazz Festival, Toruń Blues Meeting, Galicja Blues Festival, w tym z legendami polskiego jazzu - Wojciechem Karolakiem oraz Markiem Stryszowskim (Laboratorium). W maju 2016 roku założyła zespół Marta Szefke Groove Band, z którym wykonuje własne kompozycje. Grupa zadebiutowała w finale Polish Blues Challenge w ramach Suwałki Blues Festival w 2016 roku, a już rok później wystąpiła na XIV Gdynia Blues Festival. Zespół zagrał również koncert dla gdańskiej edycji SOFAR.

Towarzyszący jej na scenie Dmytro Poeta to klawiszowiec, producent muzyczny, aranżer i kompozytor. Absolwent Kijowskiego College'u Muzycznego R.M. Gliera (kierunek Jazz i muzyka estradowa). Pracował w orkiestrze „WETO” Nikolaja Hudymy. Obecnie współpracuje z zespołem Aleksandr Pusznoj Band (Rosja), bluesowym zespołem Djankoj Brothers (Ukraina) jako klawiszowiec, wokalista, kierownik muzyczny, aranżer oraz Marta Szefke Groove Band (klawisze oraz wokal wspierający). Występował w telewizyjnych talent show w Rosji oraz na Ukrainie.

Filip Arasimowicz natomiast ukończył licencjat na kontrabasie jazzowym w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a obecnie kontynuuje tam naukę na studiach II stopnia. Związany jest głównie z gdańską sceną jazzową, ale angażuje się w różnogatunkowe projekty. Grał koncerty m.in. z Dominik Kisiel Trio, Minim Experiment, Nordwave, The Forest Tuner. W 2016 roku wraz z Nordwave otrzymał I nagrodę na XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni. Współtworzy zespoły alternatywne: Patrick's Hat, Loveina, a z trębaczem Marcelem Grabarzem także autorskie duo elektroniczno-jazzowe Uunderdog.


Koncert Marta Szefke Trio „Today I Sing The Blues” odbędzie się w środę, 5 grudnia, o godz. 19:30, w Oliwskim Ratuszu Kultury (Gdańsk, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25). Bilety: w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.


oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl