PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Test Coopera w czwartek i piątek. Pobiegnij i sprawdź swoją kondycję

Test Coopera w czwartek i piątek. Pobiegnij i sprawdź swoją kondycję
Można biec, maszerować, iść, podskakiwać. Najważniejsze, by w 12 minut pokonać jak najdłuższy dystans. W czwartek i piątek, 27-28 września z testem Coopera będą się mogli zmierzyć gdańszczanie. Organizatorzy czekają na wszystkich chętnych na terenie kompleksu sportowego przy al. Grunwaldzkiej 244. Zapisy na miejscu.
W teście uczestniczą dorośli i dzieci, razem i osobno. Najważniejsze to w ciągu 12 minut pokonać, jak najdłuższy dystans
W teście uczestniczą dorośli i dzieci, razem i osobno. Najważniejsze to w ciągu 12 minut pokonać, jak najdłuższy dystans
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Gdański Test Coopera to cykliczna impreza rekreacyjna, skierowana do wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją sprawność i wytrzymałość. Organizowana będzie już po raz czwarty. W poprzedniej edycji, która odbyła się pod koniec maja, wzięło udział 610 osób. 

- Test cieszył się ogromną popularnością, szczególnie pierwszego dnia, gdzie na starcie stanęło prawie 450 uczestników, ponad stu więcej niż w edycji wrześniowej. Drugi dzień cieszył się popularnością głównie wśród indywidualnych zawodników oraz rodzin - mówił Sebastian Kacprzak z AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego, który wspólnie z Miastem Gdańsk jest organizatorem wydarzenia. 


Test Coopera t
o próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut: najlepiej biegiem, ale można też maszerować, iść, czy podskakiwać. Od lat szeroko stosowana jest w badaniach sprawności fizycznej sportowców. 


ILE MASZ LAT? SPRAWDŹ, JAKI POWININEŚ MIEĆ WYNIK

test 1

test 2


W Gdańsku test Coopera jest organizowany dwa razy do roku - późną wiosną i wczesną jesienią - na terenie kompleksu sportowego przy Al. Grunwaldzkiej 244. Może w nim startować każdy niezależnie od wieku. To impreza dla całych rodzin, uczniów, studentów i osób, które chcą po prostu spędzić czas w miłej, sportowej atmosferze. Udział jest bezpłatny!

Czwarta edycja Gdańskiego Testu Coopera odbędzie w czwartek i piątek, 27-28 września. 

  • czwartek w godz. 10:00-19:40
  • piątek 9:00-15:00

Testy startują co 20 minut, podczas jednej próby na bieżni znajduje się maksymalnie 30 osób. 

Co zrobić, aby wystartować?

Zgłoszenia przez Internet zostały zakończone, ale można się jeszcze zapisać na miejscu. W dniu wydarzenia należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej na 30 minut przed planowanym startem. 

UWAGA!

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna. Można przyjść z wypełnioną już deklaracją: do pobrania na stronie www.testcoopera.pl/gdansk.


Każdy uczestnik testu otrzyma unikatowy gadżet, numer startowy, dyplom za udział, butelkę wody oraz drożdżówkę. Oprócz tego organizatorzy, dla wszystkich którzy zdecydują się przyjąć przygotowali liczne atrakcje. W planach jest m.in. losowanie atrakcyjnych nagród, gotowanie na żywo, porady żywieniowe oraz zabawa w piłkach bummperball.


Dane z poprzedniej edycji Gdańskiego Testu Coopera - wiosna 2018: 

  • najlepszy wynik wśród mężczyzn - 3589 m
  • najlepszy wynik wśród kobiet - 2930 m 
  • najstarszy zawodnik - rocznik 1939 (79 lat) pokonał dystans 1015 m
  • najstarsza zawodniczka - rocznik 1948 (70 lat) przebiegła 1838 m
  • najmłodsza zawodniczka - rocznik 2016 (2 lata) przebiegła z pomocą rodzica 590 m
  • najmłodszy zawodnik, który biegł samodzielnie - 2014 rocznik (4 lata) przebiegł 1550 m 


Zobacz też relację wideo z poprzedniej edycji Testu Coopera: 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl