PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Test Coopera - sprawdź swoją kondycję w 12 minut

Test Coopera - sprawdź swoją kondycję w 12 minut
W czwartek (16 maja) w godzinach 10.00-19.00, w piątek (17 maja) od 9.00 do 15.00 będzie można zmierzyć się z testem Coopera. Organizatorzy czekają na wszystkich chętnych na terenie kompleksu sportowego przy al. Grunwaldzkiej 244. Zapisy przez Internet są już zakończone, będzie możliwość wpisania się na listę startową na miejscu.
Test Coopera organizowany jest w Gdańsku od 2017 roku, teraz odbędzie się jego piąta edycja
Test Coopera organizowany jest w Gdańsku od 2017 roku, teraz odbędzie się jego piąta edycja
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut: najlepiej biegiem, ale można też maszerować, iść, czy podskakiwać. Od lat szeroko stosowana jest w badaniach sprawności fizycznej sportowców, coraz częściej też różnych grup społecznych.

Gdański Test Coopera to cykliczna impreza rekreacyjna, skierowana do wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją sprawność i wytrzymałość. Organizowana będzie już po raz piąty. Odbędzie się tradycyjnie na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244 w ciągu dwóch dni:

  • czwartek, 16 maja w godz. 10.00-19.00
  • piątek, 17 maja w godz. 9.00-15.00

- Ideą Gdańskiego Testu Coopera jest promocja zdrowego stylu życia, utrwalenie pozytywnego wizerunku miasta oraz integracja mieszkańców - zaznacza Sebastian Kacprzak, koordynator Gdańskiego Testu Coopera. - Chcemy, aby kolejna piąta edycja została zapamiętana jako wyjątkowa, a Miasto Gdańsk jako otwarte, uśmiechnięte i inspirujące.


ILE MASZ LAT? SPRAWDŹ, JAKI POWININEŚ MIEĆ WYNIK

test coopera 1

 

test coopera 2Gdański Test Coopera przeznaczony jest dla wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych, doświadczonych i niedoświadczonych, wysportowanych i chcących poprawić swoją wydolność, dla całych rodzin, dla mieszkańców Gdańska, uczniów, studentów, emerytów.

Testy startują co 20 minut, podczas jednej próby na bieżni znajduje się maksymalnie 30 osób. 

Co zrobić, aby wystartować?

Zgłoszenia przez Internet zostały zakończone, ale można się jeszcze zapisać na miejscu. W dniu wydarzenia należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej na 30 minut przed planowanym startem. 

UWAGA!

Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna. Można przyjść z wypełnioną już deklaracją: do pobrania na stronie www.testcoopera.pl/gdansk.


Organizatorzy przygotowali atrakcje sportowe, poczęstunek regeneracyjny oraz nagrody.

NAGRODA DLA SZKÓŁ: BON na sprzęt sportowy otrzymają szkoły, które przyprowadzą największą liczbę uczniów.
1. BON na sprzęt sportowy – 1 500,00zł
2. BON na sprzęt sportowy – 1 000,00zł
3. BON na sprzęt sportowy – 500,00zł

 

PLAKAT TEST COOPERA 2019

 

Organizatorem Gdańskiego Testu Coopera są Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego - AZS Górki Zachodnie oraz Urząd Miejski w Gdańsku, partnerzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Akademicki Związek Sportowy oraz Decathlon, patronat medialny: portal www.gdansk.pl i Radio Gdańsk.


Zobacz relację wideo z Testu Coopera 2018:

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl