PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Test Coopera. Sprawdź swoją kondycję fizyczną. Bezpłatnie

Test Coopera. Sprawdź swoją kondycję fizyczną. Bezpłatnie
- Czekamy na wszystkich chętnych, bez względu na wiek - zachęca Tomasz Biegaj z AZS COSA Gdańsk, który obok Miasta Gdańsk jest współorganizatorem II Gdańskiego Testu Coopera. Najpopularniejszy sprawdzian kondycji fizycznej odbędzie się w piątek i sobotę (29-30 września) na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244.

W I Gdańskim Teście Coopera udział wzięło 700 osób
W I Gdańskim Teście Coopera udział wzięło 700 osób
fot. Paweł Marcinko/KFP

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut: najlepiej biegiem, ale można też maszerować czy iść. Od lat szeroko stosowana jest w badaniach sprawności fizycznej sportowców.

W piątek i sobotę (29-30 września) z Testem Coopera będą się mogli zmierzyć gdańszczanie. Organizatorzy czekają na wszystkich chętnych w godzinach 9.00-15.00.

- Najlepiej zapisać się przez internet, wtedy każdy będzie pewny, że wystartuje - zaznacza Tomasz Biegaj z AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku, który obok Miasta Gdańsk jest organizatorem wydarzenia. - Czekamy na wszystkich chętnych bez względu na wiek. Na razie wśród zgłoszonych są sześciolatkowie oraz osoby powyżej „sześćdziesiątki”.

Termin zapisów oficjalnie mija w czwartek, 28 września, w samo południe. Jeśli będą wolne miejsca, to najprawdopodobniej zapisy zostaną przedłużone.


Co zrobić aby wystartować:

  1. Zgłoszenie przez internet. Ważne! Należy zgłosić się do biura zawodów najpóźniej na 30 minut przed planowanym startem
  2. Zgłoszenie na miejscu. Można zgłosić się również w dniu wydarzenia - wtedy trzeba będzie poczekać na wolne miejsce w testach

UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnego opiekuna (można przyjść z wypełnioną już deklaracją).


Testy odbywać się będą od godz. 9.00 do 15.00. Na razie zgłosiło się około 500 osób (dane na środę, 27 września, godz. 14.00). Już teraz wiadomo, że w piątek przeważać będą ucziowie, w sobotę osoby starsze oraz reprezentanci klubów sportowych. 

Testy odbywają się w turach.

- Tura trwa 20 minut, w tym 12 minut to bieg, przez resztę czasu sędziowie sprawdzają przemierzony dystans startujących - wyjasnia Biegaj. - W jednej turze maksymalnie startować może 30 osób.

Udział w II Gdańskim Teście Coopera jest bezpłatny. Przypominamy, że w pierwszej edycji wydarzenia, które odbyło się w czerwcu 2017 roku wzięło udział 700 uczestników.

Organizatorami Testu Coopera są Miasto Gdańsk i AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego.

testcoopera.pl
testcoopera.plWaldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze