PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Terminarz pierwszej ligi żużla na sezon 2020. Zdunek Wybrzeże pierwszy mecz pojedzie na gdańskim torze

Terminarz pierwszej ligi żużla na sezon 2020. Zdunek Wybrzeże pierwszy mecz pojedzie na gdańskim torze
Unia Tarnów będzie pierwszym rywalem Zdunek Wybrzeże w sezonie 2020. Gdańszczanie z drużyną, z którą dwukrotnie ulegli w minionych rozgrywkach, zmierzą się w weekend 4/5 kwietnia na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.
Sezon 2020 rozpocznie się w weekend 4/5 kwietnia. Pierwszym rywalem żużlowców Zdunek Wybrzeże będzie Unia Tarnów
Sezon 2020 rozpocznie się w weekend 4/5 kwietnia. Pierwszym rywalem żużlowców Zdunek Wybrzeże będzie Unia Tarnów
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Do inauguracji przyszłorocznego sezonu pierwszej ligi żużla pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już wiadomo kiedy i z kim pojadą poszczególne zespoły. Zdunek Wybrzeże Gdańsk rywalizację zacznie na własnym obiekcie z Unią Tarnów, kolejnym rywalem będzie Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. W trzeciej rundzie gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z Orłem Łódź, w czwartej na własnym torze pojadą z Polonią Bydgoszcz.

Pełny terminarz na sezon 2020:

Część zasadnicza:

1 runda: sobota 4 kwiecień / niedziela 5 kwiecień

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk -Unia Tarnów ŻSSA
  • CAR GWARANT Start Gniezno - Apator Toruń
  • KŻ Orzeł Łódź - Speedway Lokomotiv Daugavpils
  • Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

2 runda: sobota, sobota 18 kwiecień / niedziela 19 kwiecień

  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • Apator Toruń - Orzeł Łódź
  • Unia Tarnów - CAR GWARANT Start Gniezno
  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

3 runda: piątek, 1 maj / niedziela, 3 maj

  • KŻ Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • CAR GWARANT Start Gniezno - Speedway Lokomotiv Daugavpils
  • Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów ŻSSA
  • Apator Toruń - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

4 runda: sobota, 23 maj / niedziela, 24 maj

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz
  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - Apator Toruń
  • Unia Tarnów ŻSSA - KŻ Orzeł Łódź
  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - CAR GWARANT Start Gniezno

5 runda: sobota, 30 maj / niedziela, 31 maj

  • CAR GWARANT Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Speedway Lokomotiv Daugavpils
  • Apator Toruń - Unia Tarnów ŻSSA
  • KŻ Orzeł Łódź - Polonia Bydgoszcz

6 runda: sobota, 6 czerwiec / niedziela, 7 czerwiec

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speedway Lokomotiv Daugavpils
  • Polonia Bydgoszcz - Apator Toruń
  • Unia Tarnów ŻSSA - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
  • KŻ Orzeł Łódź - CAR GWARANT Start Gniezno

7 runda: sobota, 13 czerwiec / niedziela, 14 czerwiec

  • Apator Toruń - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • CAR GWARANT Start Gniezno - Polonia Bydgoszcz
  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - Unia Tarnów ŻSSA
  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. -Orzeł Łódź

8 runda: sobota, 20 czerwiec / niedziela, 21 czerwiec

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń
  • Polonia Bydgoszcz - CAR GWARANT Start Gniezno
  • Unia Tarnów ŻSSA - Speedway Lokomotiv Daugavpils
  • Orzeł Łódź - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

9 runda: piątek, 26 czerwiec / sobota, 27 czerwiec/ niedziela, 27 czerwiec

  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • Apator Toruń - Polonia Bydgoszcz
  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. -Unia Tarnów ŻSSA
  • CAR GWARANT Start Gniezno - KŻ Orzeł Łódź

10 runda: sobota, 4 lipiec / niedziela, 5 lipiec

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk - CAR GWARANT Start Gniezno
  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
  • Unia Tarnów ŻSSA - Apator Toruń
  • Polonia Bydgoszcz - KŻ Orzeł Łódź

11 runda: sobota, 11 lipiec / niedziela, 12 lipiec

  • Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • Apator Toruń - Speedway Lokomotiv Daugavpils
  • KŻ Orzeł Łódź - Unia Tarnów ŻSSA
  • CAR GWARANT Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

12 runda: sobota, 18 lipiec / niedziela, 19 lipiec

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk - KŻ Orzeł Łódź
  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - CAR GWARANT Start Gniezno
  • Unia Tarnów ŻSSA - Polonia Bydgoszcz
  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Apator Toruń

13 runda: sobota, 1 sierpień / niedziela, 2 sierpień

  • Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.
  • Orzeł Łódź - Apator Toruń
  • CAR GWARANT Start Gniezno - Unia Tarnów
  • Polonia Bydgoszcz - Speedway Lokomotiv Daugavpils

14 runda: sobota, 8 sierpień / niedziela, 9 sierpień

  • Unia Tarnów ŻSSA - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  • Apator Toruń - CAR GWARANT Start Gniezno
  • Speedway Lokomotiv Daugavpils - KŻ Orzeł Łódź
  • Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - Polonia Bydgoszcz

Część finałowa

1 runda finałowa: sobota, 22 sierpień / niedziela, 23 sierpień

  • (a) 4 w tabeli po części zasadniczej - 1 w tabeli po części zasadniczej
  • (b) 3 w tabeli po części zasadniczej - 2 w tabeli po części zasadniczej

2 runda finałowa: sobota, 29 sierpień / niedziela, 30 sierpień

  • (a) 1 w tabeli po części zasadniczej - 4 w tabeli po części zasadniczej
  • (b) 2 w tabeli po części zasadniczej - 3 w tabeli po części zasadniczej

3 runda finałowa: niedziela, 13 wrzesień

  • zwycięskie drużyny z (a) i (b)

4 runda finałowa: niedziela, 14 wrzesień

  • zwycięskie drużyny z (a) i (b)

niedziela, 4 październik

  • baraż

niedziela, 11 październik

  • baraż rewanż

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl