PORTAL MIASTA GDAŃSKA
';
PL | EN | DE

Terapia osób z autyzmem. Międzynarodowe sympozjum, zgłoś się, weź udział

Terapia osób z autyzmem. Międzynarodowe sympozjum, zgłoś się, weź udział
„15 lat IWRD. Terapia osób z autyzmem - model dr Krantz i dr McClannahan w badaniach i praktyce - to XI Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, które w tym roku odbędzie się 23 kwietnia w formule online. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
27 kwietnia 2019 roku manifestacja ulicami Gdańska Solidarnie dla autyzmu
27 kwietnia 2019 roku manifestacja ulicami Gdańska "Solidarnie dla autyzmu"
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Sympozjum odbędzie się 23 kwietnia w godzinach od 15.00 do 20.30 w formule online na platformie ClickMeeting. Udział w Sympozjum jest darmowy, wystarczy wyrazić chęć udziału, wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja otwarta jest do 23 kwietnia do godz. 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc. Link do strony rejestracji.


Gdański Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka organizuje Międzynarodowe Sympozja Naukowe od 2006 roku. W dotychczasowej historii najczęściej odbywały się one w przestrzeni Uniwersytetu Gdańskiego i za każdym razem poruszały temat autyzmu. Podczas najbliższego spotkania uwaga skupiona zostanie na modelu dr Krantz i dr McClannahan w badaniach i praktyce. Sympozjum będzie niezwykłą okazją do zapoznania się z metodami, których skuteczność została potwierdzona solidnymi badaniami naukowymi.

Podczas całego wydarzenia przewidziane są dwa bloki wykładowe: polskojęzyczny i anglojęzyczny.


W programie wykłady specjalistów z Polski i z USA, zajmujących się terapią osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, opartą na stosowanej analizie zachowania. Wykłady wygłoszą między innymi:

  • dr Gregory S. MacDuff,
  • dr Dawn B. Townsend,
  • dr Susan M. Vener,
  • dr Alison M. Gillis,
  • dr Eric Rozenblat,
  • dr Kevin Brothers,
  • dr Anna Budzińska.


Więcej informacji dostępnych jest na stronie XI Międzynarodowego Sympozjum Naukowego Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Prezydent Miasta Gdańska.

Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka od 2006 roku wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom. To właśnie w tym roku Gmina Miasta Gdańska przekazała w drodze darowizny działkę, na której powstała siedziba fundacji. IWRD powstała dzięki Barbarze Piaseckiej Johnson, natomiast Fundacja Barbary Piaseckiej Johnson do dziś wspiera działalność. Kadrę Instytutu stanowią wysoko wyspecjalizowani terapeuci, a trenerzy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem, które odbyły wielomiesięczne staże w USA. Dyrektorem Fundacji jest dr Anna Budzińska, psycholog, superwizor, autorka artykułów poświęconych efektywnym technikom uczenia dzieci z autyzmem.

 

Patryk RosińskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Patryk Rosiński - najnowsze
Patryk RosińskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Patryk Rosiński - najnowsze