PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tego jeszcze nie było - jesienna edycja Hevelki, festiwalu piw rzemieślniczych. BEZPŁATNE AUTOBUSY

Tego jeszcze nie było - jesienna edycja Hevelki, festiwalu piw rzemieślniczych. BEZPŁATNE AUTOBUSY
Hevelka - festiwal piw rzemieślniczych - która do tej pory odbywała się raz do roku, zawsze w czerwcu, powraca. Tym razem w jesiennej odsłonie. To pierwsza z kilku znaczących zmian, które zostaną wprowadzone podczas 6. edycji wydarzenia. Hevelka odbędzie 18-19 października (piątek i sobota) w nowej lokalizacji.
6. edycja Hevelki po raz pierwszy w historii festiwalu będzie imprezą niebiletowaną... Wszyscy wchodzą na darmo!
6. edycja Hevelki po raz pierwszy w historii festiwalu będzie imprezą niebiletowaną... Wszyscy wchodzą na darmo!
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Początki festiwalu piw rzemieślniczych Hevelka sięgają 2015 roku. Od tego czasu Hevelka jest jedną z największych imprez browarniczych w północnej Polsce. Wydarzenie odbywało się cyklicznie, raz w roku, zawsze w czerwcu. W tym roku jednak odbędzie się drugi raz, stając się tym samym szóstą edycją wydarzenia. Organizatorzy zdecydowali się także na zmianę lokalizacji festiwalu. W poprzednich edycjach Hevelka odbywała się w halach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Gdańskich i w murach Centrum Stocznia Gdańska. Tym razem impreza odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk.

- Zdecydowaliśmy się zorganizować w tym roku jesienną edycję Hevelki, czyli taki nasz “Hevelkowy October Fest” - wyjaśnia Wojciech Stybor, współorganizator wydarzenia. - Wybraliśmy też nową lokalizację, ponieważ chcemy wypróbować, jak impreza sprawdzi się na stadionie. Proponujemy więc naszym gościom nie tylko bezpłatny wstęp, ale też elegancką, zadaszoną przestrzeń z dwoma tysiącami miejsc siedzących na trybunach, co da okazję poznania “strefy vip”, która na co dzień dla wielu jest niedostępna. 


Zmiany, zmiany...

Nowa pora roku, nowa lokalizacja i bezpłatny wstęp - to nie wszystkie zmiany zaplanowane podczas 6. edycji Hevelki. Po raz pierwszy walutą na festiwalu będą żetony, które goście zakupią w specjalnych punktach sprzedaży. Znajdziemy je przed wejściem. 

- Dzięki żetonom będziemy mogli skrócić czas oczekiwania na zakup wykwintnego trunku lub pamiątki z festiwalu - tłumaczy Wojciech Stybor. 

Na gości jesiennej edycji Hevelki czekać będzie ponad 100 rodzajów piw z 20 browarów. To niemożliwe, by spróbować wszystkich smaków, ale warto pamiętać, że na festiwalu wystawcy oferować będą również próbki degustacyjne o pojemności 0,1 litra. Oczywiście nie zabraknie też foodtrucków, których tym razem ma być tuzin. Podczas tej edycji piwosze nie posłuchają muzyki na żywo, ale muzyki "w tle" nie zabraknie.

 

ZOBACZ FILM Z 4. EDYCJI HEVELKI

 

Gdzie i kiedy?

  • 18.10. 2019 (piątek) od 16:00 do 00:00. 
  • 19.10. 2019 (sobota) od 12:00 do 00:00. 

STADION ENERGA GDAŃSK (wejście do ENERGA Lounge)

WSTĘP BEZPŁATNY

 

Dodatkowe bezpłatne autobusy

W związku z organizowanym na Stadionie Energa Gdańsk Festiwalem Piw Rzemieślniczych „Hevelka” w noce z piątku na sobotę (18/19 października) oraz z soboty na niedzielę (19/20 października) zostaną wykonane dodatkowe bezpłatne kursy autobusów i tramwajów.

TRAMWAJE

  • dodatkowe składy z przystanku „Stadion Energa Gdańsk” [2162] pojadą o godz. 23:00, 23:30, 00:10, 00:30 trasą: Stadion Energa Gdańsk – Marynarki Polskiej – Kliniczna – Opera – Zwycięstwa – Dworzec Główny – Hucisko – 3 Maja – Zwycięstwa – Opera – Kliniczna – Marynarki Polskiej – Nowy Port.

AUTOBUSY

Linia 148:

  • dodatkowe autobusy z przystanku „Amber Expo” [1991] pojadą w kierunku Żabianki SKM o godz. 23:30, 00:10, 00:30 na trasie objazdowej ulicami: Pokoleń Lechii Gdańsk – al. Płażyńskiego – Czarnym Dworem – i dalej po stałej trasie. Na trasie będzie obowiązywać obsługa wszystkich przystanków.

Linia 158:

  • dodatkowe autobusy z przystanku „Amber Expo” [1991] pojadą w kierunku Wrzeszcza PKP o godz. 23:30, 00:10, 00:30 po stałej trasie.

 

Czytaj także:

Smaki i zapachy, których nie znacie. Trwa Hevelka 2018

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze