PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Teatr Miniatura. Dla dzieci warsztaty, dla rodziców spektakl. Od grudnia w piątki "Podrzuć nam rodzica!"

Teatr Miniatura. Dla dzieci warsztaty, dla rodziców spektakl. Od grudnia w piątki "Podrzuć nam rodzica!"
Teatr Miniatura ma nową propozycję dla rodziców, którzy nie mogą się wybrać do teatru ze względu na opiekę nad swoimi dziećmi. W piątki zaproszeni są zarówno dorośli, jak i dzieci. Dorośli na spektakl, a dzieci na kreatywne warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru. Pierwsze spektakle ruszają od grudnia 2021 roku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Scena teatralna, na niej stoi kobieta w średnim wieku, trzyma dekorację przedstawiającą ekran telewizora. W środku telewizora sa dwie postacie kobieta i mężczyna
Nz. Sceny ze spektaktu "Café Panika” - adaptacji opowiadań Rolanda Topora w Teatrze Miniatura w Gdańsku
Fot. Mat. prasowe Teatr Miniatura

 

 

Oferta "Podrzuć nam rodzica" dotyczy spektakli dla dorosłych widzów granych w cyklu Piątki dla dorosłych i będzie aktualna od grudnia 2021 roku. Już 3 i 10 grudnia Miniatura pokaże spektakl „Café Panika” - imponującą scenograficznie adaptację opowiadań Rolanda Topora, pisarza i grafika znanego z surrealistycznego klimatu swoich dzieł. Autorami spektaklu są twórcy z grupy Malabar Hotel, której centrum zainteresowań stanowi forma. 

Grupa ma na swoim koncie ponad 30 nagród i wyróżnień przyznanych w Polsce i za granicą. W spektaklu przewodnikami po świecie Topora są barowi gawędziarze, psy i kierowcy taksówek. Prowadzą nas przez swoisty wehikuł czasu, bo okazuje się, że Paryż z ubiegłego wieku dzieli swoje bolączki i nadzieje ze współczesnym Gdańskiem, Warszawą czy Krakowem.

 

 

Podczas gdy dorośli będą oglądali spektakl, dzieci wezmą udział w specjalnych autorskich warsztatach inspirowanych formą przedstawienia. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny z biletem dla dorosłego. Zapisać można się w kasie teatru, telefonicznie pod numerami 601 628 377 oraz 58 341 94 83 lub mailowo bilety@teatrminiatura.pl, podając informacje o tytule i dacie spektaklu, imieniu i nazwisku dziecka oraz jego wieku.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Kasa jest otwarta od wtorku do piątku w godzinach 9.00 -15.00 lub do wieczornego spektaklu, a w sobotę i niedzielę na godzinę przed każdym spektaklem.