Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Targi Czas Na Młodzież - bank pomysłów na spędzanie wolnego czasu dla uczniów

Jak ciekawie spędzać czas po lekcjach? Gdzie pracować w wakacje? Jak zarobić pierwszy milion? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań znaleźć będzie można 15 i 16 maja (wtorek i środa) podczas Targów Czas na Młodzież w AmberEXPO. Targi przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uwaga! Na warsztaty obowiązują zapisy, są jeszcze wolne miejsca.

Targi Czas Na Młodzież - bank pomysłów na spędzanie wolnego czasu dla uczniów
A
A
data publikacji: 14 maja 2018 r.
Targi Czas na Młodzież - mnóstwo idei dla młodych ludzi
Targi Czas na Młodzież - mnóstwo idei dla młodych ludzi
Stowarzyszenie Morena

Można powiedzieć, że 4. edycja Targów Czas na Młodzież, czyli warsztaty wymiany doświadczeń, to uczniowska wersja Free Time Festiwal, który od lat odbywa się w Gdańsku na początku sezonu.

Program targów obejmuje część warsztatową i informacyjną, z których będą mogli skorzystać uczniowie gdańskich szkół. Wtorek dedykowany jest młodszej grupie odbiorców, z klas I - VII szkół podstawowych, w środę zapraszamy licealistów i uczniów innych szkół ponadpodstawowych - mówi Magda Boguska ze Stowarzyszenia Morena, które jest głównym organizatorem wydarzenia. - Przygotowując targi ze szkołami i organizacjami chcemy pokazać projekty i działania zrealizowane przez aktywną gdańską młodzież. Promujemy w ten sposób ciekawe inicjatywy i zachęcamy innych młodych ludzi do uczestnictwa w życiu społecznym i do realizowania własnych pomysłów.

A może planszówki?
A może planszówki?
Stowarzyszenie Morena

Podczas targów w AmberExpo przedstawią się koła zainteresowań z kilkudziesięciu placówek edukacyjnych w Gdańsku. Odbędą się warsztaty artystyczne, rozwojowe, kompetencyjne, ratownicze, robotyczne, europejskie, z gier planszowych, konkursy itd., w których jednocześnie może wziąć udział nawet 400 osób.

Oprócz warsztatów, które najczęściej realizować będą rówieśnicy odwiedzających targi, będzie można również odwiedzić stoiska 25 wystawców. Co na nich? Na przykład możliwość zasięgnięcia informacji na temat możliwości i zasad pracy uczniów (Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku), poznanie oferty Europejskiej Karty Młodzieżowej EURO>26, spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej na temat bezpiecznych wakacji.

Szczegółowy program Targów znajdziesz na stronie internetowej organizatora. 

Wstęp na targi i warsztaty (ponad 100 godzin dziennie!) jest wolny. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty, wystarczy napisać na adres targi@morena.org.pl

Targi będą czynne w godz. 9.00-16.00; warsztaty w godz. 9.00-15.00 (wszystkie startują równocześnie, o pełnej godzinie).

W poprzedniej edycji targów udział wzięło ponad 8000 uczniów.

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl