PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tarcza, przejście na emeryturę, umowa o dzieło - gdański ZUS zaprasza na trzy webinaria

Tarcza, przejście na emeryturę, umowa o dzieło - gdański ZUS zaprasza na trzy webinaria
Chcesz skorzystać ze wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej? A może planujesz przejście na emeryturę i masz problem ze skompletowaniem dokumentów albo zatrudniasz na umowie o dzieło i nie wiesz jak ją zgłosić do ZUS? Z myślą o klientach, Oddział ZUS w Gdańsku przygotował aż trzy webinaria. Wcześniejsze zgłoszenie wymagane.
Jeden z inspektoratów ZUS w Gdańsku
Jeden z inspektoratów ZUS w Gdańsku
Fot. Mateusz Ochocki/KFP

 

W dobie pandemii koronawirusa spotkania online stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych szkoleń. Tym razem Gdański ZUS proponuje aż trzy e-szkolenia.

Pierwsze z nich, zatytułowane „Tarcza antykryzysowa - wsparcie ZUS”, skierowane jest do płatników składek zainteresowanych wsparciem w ramach Tarczy Antykryzysowej. Rozpocznie się ono 13 kwietnia 2021 r. o godzinie 09.00 i potrwa ok. 2 godzin. Podczas spotkania jego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie są podstawowe założenia Tarcz Antykryzysowych, jakie warunki należy spełnić aby z nich skorzystać, jaka pomoc wchodzi w skład Tarcz i jakie wsparcie poza zwolnieniem ze składek i świadczeniem postojowym można otrzymać.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są mailowo pod adresem: karolina.konecka@zus.pl.

Drugie szkolenie, zatytułowane „Emerytura, renta. Kompletowanie dokumentów przez ubezpieczonego i ZUS” rozpocznie się 15 kwietnia 2021 r. o godzinie 10.00 i potrwa ok. 2 godzin. W programie między innymi omówienie dokumentów, które należy dołączyć do wniosków o poszczególne świadczenia emerytalno-rentowe oraz zasad ich kompletownia, a także wskazanie podmiotów uprawnionych do złożenia takich wniosków, terminów składania dokumentów oraz zasad wydawania decyzji przez ZUS. Zapisy także mailowo pod adresem: aleksandra.mlodak@zus.pl.

Temat trzeciego webinarium to „Zgłaszanie umów o dzieło do ZUS – nowy obowiązek od 01.01.2021 r.”. Obędzie się ono 16 kwietnia 2021 r. Początek o godzinie 10.00. Zakres szkolenia obejmuje omówienie przepisów, które dotyczą zgłaszania umów o dzieło, wskazanie kogo dotyczy obowiązek informowania ZUS o zawarciu umowy o dzieło oraz instruktaż jak poprawnie wypełnić formularz RUD – „Zgłoszenie umowy o dzieło”. Zapisy mailowo pod adresem: anna.ploska@zus.pl lub agata.kudelska@zus.pl.

W zgłoszeniach należy wskazać: adres mailowy, datę i temat webinarium, planowaną liczbę uczestników oraz telefon do kontaktu. W dniu spotkania na wskazany adres mailowy wysłany zostanie link do wydarzenia. Webinarium odbędzie się na platformie Cisco Webex Meeting.oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl