Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tak ich pociągały pociągi, że zaczęli rozbierać lokomotywę

Trzech gdańszczan zostało przyłapanych na gorącym uczynku - po tym, jak włamali się do lokomotywy. Ukradli metalowe części - głównie akumulatory - o łącznej wartości ponad 16 tys. złotych. Za "miłość do kolejnictwa" grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tak ich pociągały pociągi, że zaczęli rozbierać lokomotywę
A
A
data publikacji: 07 marca 2016 r.

KWP w Gdańsku

Policjanci podczas patrolowania rejonu bocznicy kolejowej w Gdańsku Stogach zauważyli trzech mężczyzn, którzy przerzucali metalowe elementy w pobliże samochodu.

„Na widok mundurowych jeden z mężczyzn rzucił się do ucieczki, a kolejny próbował schować się w zaroślach.” - informuje gdańska policja. Dziwne zachowanie nie umknęło uwadze mundurowych i chwilę później cała trójka została przez nich zatrzymana.

Mężczyźni w wieku 36, 44 i 63 lat włamali się do lokomotywy, która stała na bocznicy kolejowej i wynieśli z niej 18 akumulatorów wraz z wózkiem akumulatorowym oraz inne elementy metalowe. Pokrzywdzona firma wyceniła straty na ponad 16 tys. zł.

Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane, a złodzieje znaleźli się w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem.

Sprawa - jak informują policjanci - jest rozwojowa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy sprawcy nie mają na koncie również innych przestępstw. W przeszłości jeden z nich był już karany.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie materiałow KWP w Gdańsku - oprac. PM