• Taekwon-do. Dziewięć medali gdańszczan w zawodach Pucharu Europy

Taekwon-do. Dziewięć medali gdańszczan w zawodach Pucharu Europy

W dniach 25-28 października w rumuńskim Sibiu odbył się Puchar Europy w Taekwon-do ITF. Gdański Klub Taekwon-do wystawił na te zawody 8 zawodniczek i zawodników, którzy spisali się znakomicie zdobywając 1 złoty medal, 4 srebrne i 4 brązowe.
30.10.2018
Kornelia Labudda na najwyższym stopniu podium

Zawody rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych i były rekordowe pod względem ilości osób startujących. W sumie rywalizowało 957 zawodniczek i zawodników.

Z gdańszczan najlepiej wypadła Kornelia Labudda, która wywalczyła złoty medal w walkach juniorek -50 kg kolorowych pasków.

Multimedalistką okazała się seniorka Aleksandra Przytulska, która wywalczyła aż 4 medale: indywidualnie srebro w walkach -68 kg i brąz w układach stopni I DAN oraz drużynowo dwa srebra: w układach i walkach.

Srebrny medal w walkach -60 kg kolorowych pasków wywalczyła juniorka Kasia Janiszewska.

Brązowe medale zdobyli: Mateusz Rosiński w układach dzieci oraz juniorki w walkach czarnych pasków - Oliwia Podwysocka w kategorii -50 kg i Aleksandra Wygonowska w kategorii-60 kg.