PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szybciej i wygodniej na gdańskim lotnisku. Nowości w Karcie Mieszkańca

Szybciej i wygodniej na gdańskim lotnisku. Nowości w Karcie Mieszkańca
Możliwość ominięcia kolejki do odprawy i kontroli bezpieczeństwa oraz wypoczynek przed lotem w komfortowych warunkach – to dwie nowe propozycje dla posiadaczy Karty Mieszkańca, będących jednocześnie pasażerami Portu Lotniczego Gdańsk.
10 proc. zniżki na zakup szybkiego przejścia przez odprawę bezpieczeństwa i za pobyt w salonie Executive  - to nowa promocja dla posiadaczy Karty Mieszkańca
10 proc. zniżki na zakup szybkiego przejścia przez odprawę bezpieczeństwa i za pobyt w salonie "Executive" - to nowa promocja dla posiadaczy Karty Mieszkańca
fot. Port Lotniczy Gdańsk

 

Usługa „Fast Track” to inaczej usługa ekspresowej kontroli bezpieczeństwa. Pasażerowie, którzy wykupują takie udogodnienie, nie muszą tracić czasu w długich kolejkach, które na lotnisku są częstym widokiem. Dla pasażerów, którzy wykupili usługę, kontrola bezpieczeństwa odbywa się w osobnym punkcie. Nie dość, że nie napotkamy tam kolejek, to zyskamy na czasie, bo odprawa, gdzie nie ma wielu oczekujących, jest szybsza i przyjemniejsza. Koszt jednorazowej usługi to 45 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca zapłacą 10 proc. mniej.

Druga z nowości dotyczy „Executive Lounge”, czyli salonu, oddzielnej przestrzeni w której na pasażerów czekają udogodnienia mające na celu umilenie czasu, który pozostał do wylotu. Mowa o nowoczesnej aranżacji wnętrza salonu, klimatyzacji, wygodnych fotelach, obsłudze, barze czy dostępie do polskiej i zagranicznej prasy. W salonie można też obejrzeć telewizję czy skorzystać z darmowego wi-fi. Salon czynny jest w godz. 05.00 – 21.00, a koszt jednorazowej usługi skorzystania z tego miejsca to 90 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca zapłacą 10 proc. mniej.

 
Usługi Fast Track i Executive Lounge to propozycje dla tych, którzy chcą ominąć kolejki do odprawy i kontroli bezpieczeństwa, a także wypocząć przed lotem
Usługi Fast Track i Executive Lounge to propozycje dla tych, którzy chcą ominąć kolejki do odprawy i kontroli bezpieczeństwa, a także wypocząć przed lotem
Jerzy Pinkas/gdansk.plOsoby zainteresowane usługami Fast Track oraz Executive Lounge, mogą je nabyć w punkcie Informacji Turystycznej i Lotniskowej, zlokalizowanym w holu ogólnodostępnym, nieopodal wyjścia z hali przylotów. Kontakt z punktem, czynnym przez 24 h/7 dni w tygodniu, jest możliwy pod nr tel. +58 348 13 68 lub adresem e-mail: itlotnisko@visitgdansk.com.

KARTA MIESZKAŃCA

Aby w 2020 roku nadal korzystać z udogodnień Karty Mieszkańca, trzeba dokonać opłaty 1 zł za pakiet mieszkańca, tzn. pakiet, który uprawnia do korzystania z bezpłatnych wejść oraz rabatów u partnerów. Opłaty można dokonać gotówką w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży lub przelewem online po zalogowaniu się na swoje konto.

Aby dodać do karty pakiet mieszkańca na kolejny rok, postępuj następująco:

  • Zaloguj się na swoje konto na jestemzgdanska.pl
  • W pierwszej zakładce Karty i Pakiety kliknij w przycisk Dodaj nowy pakiet do swojej Karty.
  • Zaznacz Pakiet Mieszkańca na rok 2020 dla każdej osoby, dla której chcesz przedłużyć pakiet.
  • Wejdź do zakładki Koszyk i dokonaj płatności online.

Uwaga! Przyznany do końca 2019 roku pakiet bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży jest ważny do 30 września 2020. Nie ma konieczności dokonywania ponownej weryfikacji dokumentów, tzn. przedstawiania legitymacji szkolnej dziecka. Nie jest również konieczna opłata 1 zł, ale wówczas dziecko nie będzie mogło korzystać z pozostałych funkcji karty, w tym z bezpłatnych wejść do obiektów.

Pełna lista bezpłatnych wejść z Kartą Mieszkańca w roku 2020:

Gdański Ogród Zoologiczny

Mecz Lechii Gdańsk

Mecz siatkarski Trefla Gdańsk

Lodowisko Miejskie (w sezonie zimowym)

Wieża Kościoła Mariackiego (bez przewodnika)

Hevelianum

Europejskie Centrum Solidarności

Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu (jedno bezpłatne wejście na jeden basen spośród czterech dostępnych)

Zwiedzanie Stadionu Energa Gdańsk

Rejs tramwajem wodnym

Muzeum Narodowe (jedno bezpłatne wejście do każdego oddziału)

- Oddział Sztuki Dawnej (data ponownego otwarcia oddziału zostanie podana w późniejszym terminie)

- Oddział Etnografii,

- Oddział Zielona Brama/Gdańska Galeria Fotografii,

- Oddział Sztuki Nowoczesnej,

Muzeum Archeologiczne (jedno bezpłatne wejście do każdego oddziału)

- Dom Przyrodników,

- Piwnica Romańska,

- Grodzisko w Sopocie,

Muzeum Gdańska (jedno bezpłatne wejście do każdego oddziału)

- Muzeum Bursztynu,

- Ratusz Głównego Miasta,

- Dwór Artusa,

- Dom Uphagena,

- Wartownia Nr 1 Westerplatte,

- Twierdza Wisłoujście,

- Muzeum Nauki Gdańskiej,

- Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

Ważne! Jeśli w 2019 roku nie wykorzystałeś wszystkich bezpłatnych wejść, nie kumulują się one w roku 2020. Dla przykładu: jeśli w roku 2019 nie skorzystałeś z bezpłatnego wejścia do ZOO, w roku 2020 nie będziesz miał dwóch bezpłatnych wejść, a tylko jedno.

Czytaj także:

Atrakcja dla gdańszczanek i gdańszczan. Zbieraj bursztynowe punkty i popłyń w wyjątkowy rejs

 

 

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl