PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Szukasz partnera w biznesie? Wybierz się na szybką randkę
Szukasz partnera w biznesie? Wybierz się na szybką randkę
Schemat jest podobny do randki w ciemno. Nie znają się. Spotykają się w umówionym miejscu, siadają przy stoliku, popijają kawę czy herbatę. Nie wiedzą, kto wylosuje miejsce po drugiej stronie stolika. To spotkanie od zwykłej randki różni się jednak bardzo: trzeba być skupionym, bo tu rozmawia się wyłącznie o biznesie.

Biznesowa szybka randka to szansa na znalezienie wsparcia dla naszych zamierzeń.
Biznesowa szybka randka to szansa na znalezienie wsparcia dla naszych zamierzeń.
mat. prasowe

Biznesowa randka powstała na wzór amerykańskiej „speed dating”(szybkiej randki), którą zapoczątkował w 1998 roku rabin Yaacov Deyo. Natomiast na pomysł, by kojarzyć ludzi w pary nie matrymonialne, lecz biznesowe, wpadła gdańszczanka Fatima Zblewska. W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowała w Gdańsku biznesową szybką randkę.

– Wielokrotnie uczestniczyłam w tak zwanych spotkaniach networkingowych – wyjaśnia Fatima. – Mają na celu nawiązanie znajomości, które mogą przerodzić się w relacje biznesowe. Z doświadczenia jednak wiem, że ludzie zazwyczaj rozmawiają wyłącznie z osobami, które już znają. Czasem brak im śmiałości, by podejść do ludzi widzianych po raz pierwszy. Pomyślałam więc, że potrzeba czegoś, co przymusi uczestników takich spotkań do kontaktu bezpośredniego. Tak zrodził się pomysł biznesowej szybkiej randki.

Na standardowej randce na zegarek patrzeć nie wypada. Na randce biznesowej nawet trzeba, czas bowiem nagli. Przypomina o tym duży zegar i charakterystyczny, rozbrzmiewający co cztery minuty dźwięk. To znak, że czas danej pary na rozmowę dobiegł końca. Nie oznacza to jednak, że kończymy randkować. Zmieniamy po prostu rozmówcę.

Trzeba być dobrze przygotowanym do takiego spotkania. Warto wcześniej ułożyć sobie tekst, zastanowić się, co chcemy powiedzieć naszemu potencjalnemu partnerowi biznesowemu. Na opowiedzenie o sobie, swojej działalności oraz o tym, czego i kogo szukamy, mamy zaledwie dwie minuty. Przez kolejne dwie słuchamy rozmówcy. Czasem zdarza się, że osoba, która siedzi naprzeciw, nie będzie nam przydatna, jednak poznając nasze oczekiwania i plany może nam udostępnić swoje kontakty, które okażą się pomocne w realizacji konkretnego zamysłu.

Na przedstawienie swojego pomysłu i potrzeb mamy dwie minuty. Natępne dwie słuchamy.
Na przedstawienie swojego pomysłu i potrzeb mamy dwie minuty. Natępne dwie słuchamy.
mat. prasowe

– W pierwszej biznesowej randce uczestniczyło 12 osób – wspomina Fatima Zblewska. – Zdawało mi się, że to niewiele, ale jak się później okazało, dla tych, którym dopisało szczęście, ta liczba była wystarczająca. Pewna kobieta pomagała Aleksandrze Kobielak w organizacji zawodów fitness. Na biznesową randkę przyszła w jednym celu: szukała firmy, która ufundowałaby wodę. A wśród tych 12 osób znalazła się pani, która zajmowała stanowisko menedżera u producenta wody mineralnej z Pomorza. Przypadek? Może tak. Dla mnie był to znak, że powinnam rozwijać swój pomysł.

Od słów do czynów. Kolejna, już piąta, biznesowa randka odbędzie się 5 kwietnia, początek o  godzinie 9. Tym razem miejscem spotkania będzie Olivia Business Centre, budynek Four (sala konferencyjna, parter).

Koszt udziału w biznesowej szybkiej randce to 60 zł dla nowych uczestników, 50 zł dla stałych bywalców (dotyczy osób, które brały udział w choć jednej z poprzednich edycji) i pracowników Olivia Business Centre. Bilety można nabyć poprzez stronę: www.biznesowaszybkarandka.evenea.pl.

Biznesowi randkowicze powinni zabrać ze sobą za spotkanie uśmiech i... wizytówki!

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze