Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Szkolne tablety nie tylko dla uczniów. Skorzystają także seniorzy

W Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku odbyły się dzisiaj pierwsze lekcje z wykorzystaniem Mobilnej Pracowni Tabletowej. Korzystać z niej będą nie tylko uczniowie. Tablety po godzinach lekcyjnych dostępne będą też dla seniorów, którzy podczas specjalnych zajęć nauczą się korzystać z nowych technologii.

Szkolne tablety nie tylko dla uczniów. Skorzystają także seniorzy
A
A
data publikacji: 26 września 2016 r.

- To fantastycznie, że kolejna gdańska szkoła będzie miała Pracownię Tabletową, która umożliwia wykorzystanie technologii informacyjnej podczas wszystkich zajęć. Kluczową dziś umiejętnością jest jak nauczyć dzieci, uczyć się wykorzystując do tego wszystkie narzędzia dostępne w budowaniu przestrzeni uczenia się. Z tą wiedzą wyjdą ze szkoły i zaniosą ją do domu gdzie będą mogli używać tabletów nie tylko do zabawy - mówił podczas uroczystości przekazania pracowni Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. - Dziękuję dyrektorowi Kamilowi Gajewskiemu za starania w pozyskaniu mobilnego zestawu i utrzymanie szkolnej infrastruktury, która umożliwia jego najlepsze wykorzystanie. Obok dostępu do sieci, myślę tu także o pracy nad mentalnością nauczycieli i wyposażaniem ich w nowe kompetencje i narzędzia.

Fundatorem pracowni, która składa się z 24 tabletów Lenovo-10" jest Oddział Wybrzeże EDF Polska S.A. W ramach wsparcia EDF przekazało również środki na szkolenie kadry pedagogicznej z zakresu wykorzystania nowych technologii podczas lekcji. Dodatkowo szkoła otrzymała 17 zestawów gryMonopoly edycja Gdańska. Całość darowizny to 20 tyś zł.

- Są to środki tzw. pozabudżetowe pozyskane w ramach starań i rozmów szkoły z podmiotami gospodarczymi działającymi w sąsiedztwie szkoły – informuje Kamil Gajewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 w Gdańsku. - Z przekazanych tabletów korzystać będą nie tylko nasi uczniowie. Mobilna Pracownia dostępna będzie także dla seniorów dla których popołudniami prowadzone będą zajęcia, podczas których będą uczyć się posługiwać najnowszymi technologiami.
 

Piotr Kowalczuk dziękował także fundatorowi, firmie EDF Polska S.A.

Serdecznie dziękuję EDF Polska za wsparcie SP69_Gdańsk i zakup mobilnej pracowni. Tablety już służą uczniom placówki, dziś mogliśmy przyjrzeć się zajęciom i podziękować sponsorom. Co ciekawe z zajęć komputerowych w szkole mogą także korzystać seniorzy z Młynisk. Pierwsze spotkanie we wtorek, 4 października od godz. 15:30 do 17:00.
 

www.gdansk.pl-
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
-
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora