PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szkoła XXI wieku. W Kiełpinie dzieci mają nowe klasy, szatnie, sale korekcyjną i gimnastyczną

Szkoła XXI wieku. W Kiełpinie dzieci mają nowe klasy, szatnie, sale korekcyjną i gimnastyczną
- Nasza szkoła prezentuje się jak na zaawansowany XXI wiek przystało - cieszy się Iwona Racinowska-Kulawy, dyrektorka szkoły podstawowej nr 84. W czwartek, 26 października, uroczystego otwarcia nowego skrzydła placówki dokonał wraz ze społecznością szkolną prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Otwarcia nowej części szkoły dokonali m.in. dyrektor Iwona Racinowska-Kulawy i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (oboje w środku)

Szkoła znajduje się przy ulicy Otomińskiej. W ramach przeprowadzonej inwestycji do budynku istniejącego już obiektu dobudowany został nowy o powierzchni użytkowej około 2 tys. m2, parking i nowy zjazd z ul. Otomińskiej. Trwające około roku prace prowadzone były dwuetapowo, a całościowy ich koszt to niespełna 4 mln zł.

- Nasza szkoła prezentuje się jak na zaawansowany XXI wiek przystało - cieszy się Iwona Racinowska-Kulawy, dyrektorka SP nr 84 im. Jana Brzechwy. - Dzięki powiększeniu o nowe, dwupoziomowe skrzydło zyskaliśmy nie tylko profesjonalne zaplecze sportowe, ale i nowocześnie wyposażone klasy. Wszystkie pomieszczenia przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. 


Przemarsz dzieci przebranych za bohaterów bajek Jana Brzechwy, patrona placówki

W szkole znalazło się miejsce na salę do gimnastyki korekcyjnej

Są nowe szatnie...

... klasy...

... i sala gimnastyczna

Dzięki rozbudowie szkoła posiada nowe klasy, nową salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej i szatnie.

- Ubiegły rok szkolny ukończyło u nas 192 uczniów, a dzięki tej inwestycji w tym roku szkolnym mogliśmy przyjąć 250 dzieci - zaznacza dyr. Racinowska-Kulawy.


Uroczystość otwarcia nowego skrzydła SP 48 odbyła się w czwartek, 26 października z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl