PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Szkoła Roku 2020”. Wiemy, które szkoły z Gdańska wygrały

„Szkoła Roku 2020”. Wiemy, które szkoły z Gdańska wygrały
Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej, Technikum nr 18 i XIX Liceum im. Mariana Mokwy - to, zdaniem internautów, najlepsze szkoły 2020 roku. Głosowanie zorganizował portal WaszaEdukacja.pl.
XIX Liceum im. Mariana Mokwy mieści się przy ulicy Pestalozziego 11/13 w Gdańsku. Zdaniem głosujących w plebiscycie „Szkoła Roku 2020” to jedna z najlepszych szkół średnich w mieście
XIX Liceum im. Mariana Mokwy mieści się przy ulicy Pestalozziego 11/13 w Gdańsku. Zdaniem głosujących w plebiscycie „Szkoła Roku 2020” to jedna z najlepszych szkół średnich w mieście
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Najlepsze licea i najlepsze technika na Pomorzu 2020. Zobacz transmisję z gali

 

„Szkoła Roku 2020” to najświeższa edycja plebiscytu, organizowanego co roku przez portal WaszaEdukacja.pl. Jego celem jest wyłonienie tych publicznych szkół ponadpodstawowych, które zdaniem głosujących - uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów, sympatyków danej szkoły i użytkowników portalu - są szkołami roku, czyli takimi, które spełniają wszystkie ich potrzeby.

Udział w konkursie wzięło osiemnaście miast wojewódzkich w Polsce: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra. W każdym z miast o zwycięstwo walczyło kilkadziesiąt szkół - w sumie ocenie poddanych zostało 1 061 placówek.

Głosowanie trwało od 1 do 22 marca, wyniki zostały ogłoszone 26 marca. Najlepsze szkoły średnie w danym mieście wyłoniło 47 476 użytkowników portalu. Z uwagi na to, że każdy mógł zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź, łącznie oddano głosów 98 984 - z czego 68 415 było ważnych. Pozostałe 30 569 głosów nie spełniło wymogów regulaminu plebiscytu.

 

Poznajcie zwycięskie szkoły z Gdańska, które zajęły pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce na podium:

 

1 miejsce: Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej

 

2 miejsce: Technikum nr 18

 

3 miejsce: XIX Liceum im. Mariana Mokwy

 

Zwycięzcy - trzy najlepsze szkoły z każdego miasta - otrzymają dyplom oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

Pełne wyniki plebiscytu dostępne są pod adresem: SZKOŁA ROKU 2020.

 

"Zostań w domu i..." pokaż jaki masz pomysł na naukę. Nagrody czekają

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl